Strona główna » 10-letnia Maja odnaleziona w Niemczech

10-letnia Maja odnaleziona w Niemczech

by Daniel SZYSZ

Policja odnalazła 10-letnią Maję z Wołczkowa pod Szczecinem. W związku z jej zaginięciem policja uruchomiła po raz pierwszy w Polsce procedurę Child Alert. Poszukiwaną od wczoraj dziewczynkę odnaleziono w Niemczech, jest cała i zdrowa.

Policja zatrzymała w tej sprawie mężczyznę, który był przy dziewczynce – poinformowała Komenda Główna Policji.


 

Od wczoraj policjanci poszukują zaginionej 10-letniej Mai z Wołczkowa pod Szczeciniem. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu. Poszukiwania trwające całą noc nie przyniosły skutku. Od rana dziecka poszukuje również policyjny śmigłowiec. Został już uruchomiony po raz pierwszy w Polsce system Child Alert. Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką Policji pod nr tel.: 112 ,997 lub na specjalną infolinię Child Alert: 995.

Dziewczynka ma 150 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, długie, ciemne blond włosy, ciemne oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w różową kurtkę typu narciarskiego w poprzeczne pasy z kapturem, różowe legginsy, brązowe kozaki z białym futerkiem.

W poszukiwania zaangażowane jest Mobilne Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, bezzałogowy samolot typu dron oraz policyjny śmigłowiec. Polska Policja współpracuje w tej sprawie z policją niemiecką ze względu na bliskość strefy przygranicznej.

W związku z zaginięciem 10-letniej Mai policjanci poszukują samochodu m-ki Opel Vectra combi koloru srebrnego o nr rej ZSW 13234, który był widziany w pobliżu miejsca zaginięcia dziewczynki.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką Policji pod nr tel.: 112, 997 lub na specjalną infolinię 995.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.