Strona główna » Pieniądze dla WOPR

Pieniądze dla WOPR

by Świnoujście w sieci

400 tys. zł przeznaczy w tym roku wojewoda zachodniopomorski na zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą.

Tak, jak w ubiegłych latach kąpiących się w jeziorach, rzekach i morzu, a także amatorów sportów wodnych pilnować będą ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz Środkowopomorskiego Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie.

– Pieniądze z budżetu wojewody pozwolą m.in. utrzymać w gotowości ratowników i sprzęt, prowadzić akcje ratunkowe na kąpieliskach i miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli, a także przeszkolić ratowników-ochotników – mówi Piotr Gabinowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW. Dodatkowo szczeciński WOPR zakupi przyczepę do przewożenia łodzi oraz pneumatyczne sanie lodowe do profesjonalnego udzielania pomocy w warunkach zalodzenia, a koszaliński WOPR łódź ratowniczą dla drużyny z Czaplinka, działającej na jeziorze Drawskim.

Z dotacji wojewody w sezonie letnim utrzymywane jest również Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, do którego spływają dane dotyczące interwencji na wodach.
W ubiegłym roku liczba odnotowanych w CKRW wypadków i interwencji nad wodą wyniosła 1519.

Dotacja wojewody na bezpieczeństwo wodne nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku. Pieniądze przyznawane są na podstawie otwartego konkursu ofert.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW