Strona główna » Dodatkowy prom na przeprawie „Centrum”

Dodatkowy prom na przeprawie „Centrum”

by Świnoujście w sieci

Od 1 marca 2015 r. w niedzielę i święta przeprawę promową „Centrum” będą obsługiwały dwa promy typu „Karsibór”, a nie jeden jak dotychczas. Taką decyzję podjął dyrektor Żeglugi Świnoujskiej po rozmowie z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem. Tym samym dwie jednostki będą kursowały na przeprawie przez cały tydzień, a nie jak dotąd do soboty.

Dodatkowy prom będzie kursował do odwołania. Jego uruchomienie to efekt rosnącego zainteresowania Świnoujściem. W poprzednich latach, w niedzielę i święta, drugi do prom na przeprawie „Centrum” wprowadzany był dopiero od maja , gdy wraz ze zbliżającym się sezonem letnim ruch na przeprawie zdecydowanie wzrastał. Teraz to się zmieniło.

– Mimo, że do sezonu letniego jeszcze daleko, to szczególnie w weekendy, do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej zmotoryzowanych gości. Stąd też zdarza się, że kierowcy muszą czekać w kolejkach na wjazd bądź wyjazd z miasta – mówi Jerzy Barczak, dyrektor ŻŚ. – Wprowadzenie dodatkowego promu, to co prawda dodatkowy koszt w wysokości 100 tysięcy złotych, jednak w obecnej sytuacji konieczny, aby zminimalizować czas oczekiwania na przeprawę.

BIK UM Świnoujście

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa + dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW