Strona główna » Zakończenie służby i pracy w 8.FOW

Zakończenie służby i pracy w 8.FOW

by Świnoujście w sieci

W czwartek, 29 stycznia, w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża miało miejsce uroczyste pożegnanie pięciu odchodzących do rezerwy żołnierzy zawodowych oraz przechodzącego na emeryturę pracownika ze świnoujskiej flotylli.

Służbę zakończyli: kmdr Jarosław Grochowina, kmdr por. Artur Kiryluk, kmdr por. Zbigniew Majewski, kmdr por. Piotr Zawora oraz mł. chor. mar. Mirosław Heberlej. Na emeryturę przeszła Pani Jolanta Teterycz.

Uroczystość pożegnania odchodzących do rezerwy żołnierzy oraz przechodzącego na emeryturę pracownika miała miejsce w Sali Tradycji Klubu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W obecności kadry oraz pracowników wojska, żołnierzy pożegnał kontradmirał Jarosław Zygmunt. Dowódca świnoujskiej flotylli złożył odchodzącym żołnierzom i pracownikowi podziękowania za rzetelne wykonywanie powierzonych zadań oraz życzenia zdrowia i wszelkich powodów do satysfakcji w realizacji dalszych zamierzeń życiowych. Na pamiątkę odchodzący ze służby i pracy otrzymali pamiątkowe statuetki.
Komandor Jarosław GROCHOWINA po opuszczeniu murów Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej (1983r.) został skierowany do służby w 2. Brygadzie Okrętów Desantowych oraz w 12. Dywizjonie Trałowców. W 1989 roku rozpoczął służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej w Gdyni na stanowisku starszego instruktora. W latach 1990 – 1992 zajmował stanowiska służbowe w Dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających Komendy Poru Wojennego w Świnoujściu. Następnie przez okres sześciu lat pełnił obowiązki starszego oficera w Terenowym Aparacie Mobilizacyjnym w Świnoujściu. W 1998 roku wyznaczono go na stanowisko zastępcy szefa sztabu, a następnie, wyznaczony został na szefa sztabu – zastępcę komendanta Komendy Portu Wojennego. Od 1 lipca 2007 roku do dziś był Komendantem Portu Wojennego.

Komandor porucznik Artur Kiryluk z wojskiem związał się w 1983 roku rozpoczynając studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Po ich ukończeniu w 1989 roku powołany został na pierwsze stanowisko służbowe w 115 Szpitalu Marynarki Wojennej w Helu. W 1990 roku przeniesiony został do Międzyzdrojów, gdzie został lekarzem w 8. Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej. W 1997 roku skierowano go do służby w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu na starszego lekarza, a następnie Szefa Służby Zdrowia. W 2006 roku został przeniesiony do Dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, gdzie służył nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, pełniąc obowiązki na stanowisku Szefa Wydziału Służby Zdrowia.

Komandor porucznik Zbigniew Majewski z wojskiem związał się w 1983 roku, rozpoczynając studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1987 roku powołany został do zawodowej służby wojskowej i wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe – asystenta okrętowego w WSMW w Gdyni. W 1989 roku przeniesiony został do 12. Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu, gdzie pełnił obowiązki na różnych stanowiskach, zarówno na okrętach jak i w sztabie. Od 1998 roku pełnił służbę w Dowództwie 8.FOW, kolejno na stanowiskach oficera flagowego, dyżurnego oficera operacyjnego, specjalisty i szefa sekcji w pionie szkolenia, kończąc służbę na stanowisku szefa Wydziału Organizacyjno-Szkoleniowego.

Komandor porucznik Piotr Zawora w 1984 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ich ukończeniu, w 1989 roku, wyznaczony został na stanowisko asystenta okrętowego w 2. Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu. W jednostce tej pełnił obowiązki dowódcy działu na okręcie ORP „Gniezno”, zastępcy dowódcy okrętu na okrętach ORP „Pilica”, ORP „Lublin” oraz ORP „Kraków”. Następnie, przez ponad pięć lat, dowodził okrętem ORP „Kraków”. W międzyczasie uczestniczył, jako oficer operacyjny, w Polskim Kontyngencie Wojskowym na pokładzie ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” a także służył w sztabie 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. W 2006 roku rozpoczął służbę w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W latach 2012-2013 uczestniczył w Misji Wsparcia ONZ w Afganistanie. Karierę wojskową zakończył na stanowisku szefa Wydziału Oficerów Flagowych w Dowództwie 8.FOW.

Młodszy chorąży marynarki Mirosław Heberlej służbę w wojsku rozpoczął w 1982 roku. Pełnił obowiązki na stanowisku kierowcy w 1. Składnicy Paliw Rakietowych w Jarominie po czym w 1984 roku został zwolniony z zasadniczej służby wojskowej. Po dwóch latach, w 1986 roku, powołany został do zawodowej służby wojskowej obejmując stanowisko starszego drukarza-fotografa w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Z jednostką tą związany był przez cały okres zawodowej służby. Pełnił obowiązki operatora sprzętu, fotolaboranta, kinooperatora i instruktora kończąc służbę na stanowisku podoficera sztabowego w Pionie Szkolenia Dowództwa 8.FOW.

Pani Jolanta Teterycz z Marynarką Wojenną związała się w 1976 roku. Początkowo pracowała w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu, a następnie, od 1984 roku, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Była pracownikiem na różnych stanowiskach służbowych, kończąc pracę na stanowisku samodzielnego referenta w Kancelarii Tajnej Międzynarodowej Pionu Ochrony Informacji Niejawnych.

 

Info-foto. 8FOW

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

16 − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW