Strona główna » Czytak Plus w MBP

Czytak Plus w MBP

by Daniel SZYSZ

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu, dzięki współpracy zawiązanej ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX”, otrzymała urządzenie o nazwie Czytak Plus, czyli odtwarzacz cyfrowych książek mówionych wraz z kolekcją książek cyfrowych.

Urządzenie jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niewidomych. Warunkiem jego wypożyczenia jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku. Czytelnicy wypożyczający Czytaka mają możliwość wyboru także książki do słuchania ze zbiorów cyfrowej książki mówionej, która jest dostępna w bibliotece i zawiera ponad 900 tytułów z literatury polskiej i światowej.
Projekt o nazwie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2014” jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma na celu ułatwienie osobom z upośledzeniem wzroku dostępu do książek mówionych. Urządzenie będzie użyczane czytelnikom bezpłatnie. Chętnych zapraszamy do Oddziału Fonozbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15, który mieści się na parterze budynku, w godzinach: poniedziałek, środa 10:00 – 15:00; wtorek, czwartek, piątek 13:00 – 19:00, telefon 91 888 60 16.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.