Strona główna » „Motołaje” nie zapomiały o dzieciach w szpitalu

“Motołaje” nie zapomiały o dzieciach w szpitalu

by Świnoujście w sieci

W minioną sobotę 7 grudnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz klub motocyklowy „Czarne Wdowy” wspólnie zorganizowali dla świnoujskich dzieci imprezę mikołajkową pod nazwą “Motołaje”. Oprócz prezentów dla dzieci, które przyszły na akcję, organizatorzy nie zapomnieli także o przebywających w szpitalu chorych maluchach.

Wspólny pomysł policyjnych związkowców oraz motocyklistów z klubu “Czarne Wdowy” zaowocował sobotnią imprezą mikołajkową po obu stronach miasta, na którą przyszli najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Celem, jaki przyświecał organizatorom, było wywołanie uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach, które miały niecodzienną okazję spotkania ze Świętym Mikołajem i otrzymania od niego prezentu. Dla niektórych dzieci z uboższych rodzin była to jedyna paczka, jaką otrzymają z okazji świąt Bożego Narodzenia, co potwierdzali niektórzy rodzice, którzy podchodzili do organizatorów i dziękowali za pomysł pięknej akcji.

motolaj_4

Oprócz otrzymania paczki z prezentami i pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, chętne dzieci miały także możliwość zwiedzić radiowozy czy usiąść za kierownicami lśniących harleyów, a nawet zaliczyć nimi małą przejażdżkę.motolaj_3

W trakcie happeningu wśród uczestników imprezy policjanci prowadzili działania prewencyjne pod hasłem “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, rozdając m.in. opaski odblaskowe poprawiające widoczność pieszych i rowerzystów.
motolaj_6

Frekwencja uczestników spotkania mile zaskoczyła organizatorów. Na przedświąteczny happening przyszły setki dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami, o wiele więcej niż w roku poprzednim, co może świadczyć o rosnącej wśród świnoujścian popularności tej imprezy. Kiedy mikołajowy worek zrobił się już pusty, gdyż kolejka po paczki była bardzo długa, z drugiego worka były rozdawane pluszaki i słodycze, aby żadne dziecko nie odeszło bez choćby drobnego prezentu.

motolaj_9

Organizatorzy nie zapomnieli także o dzieciach, które z powodu swojej choroby nie mogły osobiście przyjść na mikołajkową imprezę “Motołaje” – policjanci wspólnie ze Śnieżynkami udali się z prezentami na Oddział Pediatryczny Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Kiedy maluchy w drzwiach swoich sal zobaczyły niespodziewanych gości, na ich twarzach od razu pojawiły się ogromne uśmiechy. Obecne przy chorych pociechach mamy również nie kryły wzruszenia z powodu radości, jaka spotkała ich dzieci.

Marzenia organizatorów, by w ten przedświąteczny czas nie zabrakło uśmiechów na dziecięcych twarzach, spełniły się.

Realizacja tego pomysłu możliwa była dzięki wielu sponsorom, którzy nie odmówili pomocy. Organizatorzy dziękują wszystkim życzliwym osobom, firmom i instytucjom, które udzieliły wsparcia finansowego i rzeczowego, co umożliwiło rozdanie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta kilkuset paczek, słodyczy, pluszaków i innych gadżetów.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzynaście + osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW