Strona główna » I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Pileckim

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Pileckim

by Świnoujście w sieci

11 października 2014 roku, w Kołobrzegu odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Pileckim. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Partnerami organizatorów był Instytut Pamięci Narodowej, Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika. Wszystko pod patronatem honorowym pani Marii Boreckiej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a także Tomasza Tamborskiego, starosty kołobrzeskiego. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Startowały 33 osoby z Pomorza Zachodniego, a według syna Rotmistrza, pana Andrzeja Pileckiego, nasze województwo cieszy się najlepszą frekwencją jeśli chodzi o tego rodzaju konkurs. Konkurs polegał na teście, składającym się z 15 kartek A4, na których znalazły się pytania otwarte oraz zamknięte.

Sporą część naszej organizacji stanowią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie nie mogło więc zabraknąć działaczy Narodowego Świnoujścia. Wzięli w nim udział: kol. Maciej Borzymowski oraz kol. Marcin Smaga z Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, oraz kol. Wojciech Borzymowski, uczący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Reprezentowali oni swoje szkoły, całe miasto, ale także Narodowe Świnoujście. Niestety, świnoujscy narodowcy nie zajęli miejsc na “podium”, a wyniki uczestników poza pierwszą trójką zostaną podane w późniejszym terminie. Nasi działacze potwierdzają, że konkurs był bardzo wymagający. Ani narodowcy, ani świnoujścianie nie mają jednak charakteru, który pozwalałby im na poddanie się. Pamięć o Rotmistrzu Pileckim, który w 2013 roku został pośmiertnie awansowany na pułkownika, stawia przed działaczami Narodowego Świnoujścia i wszystkich organizacji narodowych w kraju wielki wzór do naśladowania. Uczestnictwo w tego rodzaju konkursie jest więc nie tylko próbą własnych sił i wiedzy, ale też hołdem oddanym w stronę tego Wielkiego Polaka.

Zachęcamy wszystkich, aby poznać historię Witolda Pileckiego, jednego z bohaterów dzisiejszej młodzieży, zamordowanego przez komunistycznego okupanta w roku 1948. Cześć Jego Pamięci, Chwała Wielkiej Polsce!

Narodowe Świnoujście

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW