Działki budowlane na sprzedaż w miejscowości Wicko i Lubin,  gmina Międzyzdroje – zabudowa mieszkaniowa i zabudowa usługowa.

Uczniowie GP 3 w Bibliotece Publicznej

0 comment

W ramach Programu Biblioteki Narodowej: „Zakup nowości do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2” Gimnazjum Publiczne nr 3 podjęło współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną . Wspólne działania bibliotek mają służyć podnoszeniu poziomu czytelnictwa, aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez różnorodne formy działań w obszarach czytelniczych. Pierwszym z tych działań był udział dwudziestoosobowej grupy uczniów naszej szkoły w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej Stanisława Niśkiewicza, któremu został nadany tytuł Honorowego Obywatela Miasta Świnoujście. Tablica została umieszczona w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, tam też odbyła się dalsza część uroczystości, a mianowicie spotkanie z p. dr Józefem Plucińskim. Gawęda najlepszego na wyspach historyka miała temat „Świnoujście w literaturze pięknej”. Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali opowieści ubarwionej slajdami o niemieckiej i polskiej literaturze dotyczącej naszego miasta.

gp3

 

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach programu było uczestniczenie grupy teatralnej z naszej szkoły w warsztatach aktorskich, które odbyły się również w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia poprowadzili znani aktorzy scen polskich Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak. Godny podziwu okazał się „wyczyn” pana Mędrzaka polegający na wyrecytowaniu 20 wersów „Pana Tadeusza” na jednym oddechu. Uczestnicy spotkania mogli zaobserwować u aktorów pracę przepony i poćwiczyć umiejętność jej wykorzystania. Zwrócili uwagę na sposób emisji głosu, a także na rolę prawidłowego oddychania podczas gry aktorskiej. Z cała pewnością można powiedzieć, że było to pożyteczne spotkanie dla młodych aktorów naszego gimnazjum.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=