Strona główna » Wyniki VIII Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour.

Wyniki VIII Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour.

W dniach 23-26 sierpnia 2014 odbył się VIII Ultramaraton Kolarski Bałtyk-Bieszczady Tour . 171 osoby zgłosiły się na starcie w Świnoujściu, aby pokonać rowerem dystans 1008km. Na metę w Ustrzykach Górnych dotarło 157 zawodników, w tym 9 reprezentantów Świnoujścia. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach OPEN i SOLO. Zawodnicy OPEN mogli jechać w grupach z innymi zawodnikami, natomiast zawodnicy SOLO musieli samotnie pokonać trasę. Na trasie były rozmieszczone punkty kontrolne, na których zawodnicy mogli uzupełnić napoje, coś zjeść oraz jeżeli ktoś miał taką potrzebę, położyć się spać. Pogoda nie rozpieszczała, przez dużą część trasy padało, a w samych Ustrzykach była niska temperatura, który w nocy wynosiła ok +3°C.

Robert Zakens i Remik Ornowski
W kategorii SOLO został pobity rekord trasy. Ustanowił go Remigiusz Ornowski z Gdańska, przejechanie trasy zajęło mu 35h 50min. Wyniki reprezentantów naszego miasta:

Nasi na trasie
Robert Zakens i Piotr Rębacz debiutowali na trasie Ultramaratonu. Ponadto Robert Zakens, który zajął 5 miejsce w kat. SOLO, „wykręcił” najlepszy czas ze wszystkich zawodników startujących ze Świnoujścia we wszystkich edycjach Ultramaratonu.

Start_Świnoujście
Informacje na temat imprezy i wyniki na stronie internetowej www.1008.pl Kolejna edycja już za 2 lata.