Strona główna » Pokazy berserkeróww SP6

Pokazy berserkeróww SP6

by Świnoujście w sieci

Członkowie klubu Berserkers Team Świnoujście zaprezentowali w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I techniki walki w brazylijskim jiu jitsu. Uczniowie mogli zobaczyć na macie nie tylko dorosłych grapplerów, ale również swoich kolegów ze szkoły.

Berserkerzy opowiedzieli o historii brazylijskiego jiu jitsu i wytłumaczyli na czym polegają ćwiczenia. Obejrzeliśmy też techniki, które są stosowane podczas walki. Uczniowie Zawodnicy zaprezentowali pojedynki w GI oraz NO GI. Było też sporo pytań.

– Walka w brazylijskim jiu jitsu przypomina zapasy i judo. Walkę rozpoczynamy w stójce. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej. W brazylijskim jiu jitsu nie stosuje się uderzeń, a jedynie chwyty – tłumaczy Daniel Bąk, świnoujski berserker – Chcieliśmy zachęcić uczniów szkoły do przyjścia na nasze zajęcia. Brazylijskie jiu jitsu to ogólnorozwojowa dyscyplina, która angażuje wszystkie mięśnie ciała oraz mózg. Idealna dla młodych ludzi – dodaje.

Klub mieści się w budynku przy ul. Matejki 42. – Właśnie ogłosiliśmy nabór do grup we wszystkich grupach wiekowych. Dwa pierwsze treningi są darmowe – mówią berserkerzy.

Zawodnicy i trenerzy klubu dziękują dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu za udostępnienie sali i pomoc w organizacji pokazu. W planach są także pokazy w innych szkołach.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW