Strona główna » Policja Świnoujście – Wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu

Policja Świnoujście – Wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu

by Świnoujście w sieci

Policjanci Ruchu Drogowego świnoujskiej komendy zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, który wsiadł za kierownicę volvo pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna uprawnienia do kierowania pojazdami stracił na 3 lata. Teraz odpowie on za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w sobotę rano na drodze krajowej nr 3. Tam policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Podczas trwającej kontroli 63-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego zaczął szukać w swoich dokumentach blankietu prawa jazdy, jednak po chwili przypomniał sobie, że utracił prawo kierowania pojazdami dwa lata temu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna został skazany przez goleniowski sąd w związku z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości. Uprawnienia kierowania jakimikolwiek pojazdami mechanicznymi 63-latek stracił we wrześniu 2012 roku na okres 3 lat.

Za przekroczenie prędkości kierujący został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty niestosowania się do wyroku sądu. Przesłuchiwany z rozbrajającą szczerością wyjaśnił, iż sądził, że ten niewielki odcinek drogi pomiędzy Goleniowem a Świnoujściem uda mu się “bezproblemowo” przejechać.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st.asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW