Strona główna » Policja Świnoujście – Spowodował kolizję z radiowozem mając 3 promile

Policja Świnoujście – Spowodował kolizję z radiowozem mając 3 promile

by Świnoujście w sieci

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 44-latka, który kierując fordem uderzył w radiowóz. Szybko wyszło na jaw, że kierowca ma we krwi prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Policjanci Ruchu Drogowego świnoujskiej komendy kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej nr 3. W związku z popełnieniem wykroczenia przez kierującego samochodem ciężarowym, zatrzymali go do kontroli.

Pojazd ten oraz radiowóz z włączonymi światłami uprzywilejowania stały na awaryjnym pasie drogi. W pewnym momencie, jadący od strony Świnoujścia w kierunku Szczecina, samochód osobowy marki Ford Mondeo, podczas wykonywania manewru omijania pojazdów, nie zachował należytej ostrożności i uderzył kierowanym przez siebie pojazdem w radiowóz. Po uderzeniu kierowca nie zatrzymał się i kontynuował jazdę.

Policjanci po chwili zatrzymali sprawcę kolizji. Od kierowcy forda wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia funkcjonariuszy. 44-letni mieszkaniec Polic miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu 44-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji, do których przyznał się. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że po załatwieniu spraw na terenie Świnoujścia, postanowił napić się wódki i kupił w tym celu butelkę trunku o pojemności 0,2 l. Następnie po wypiciu, mężczyzna zdecydował o kontynuowaniu podróży do domu. Wówczas na ruchliwej drodze krajowej nr 3 doszło do kolizji z radiowozem.

W związku ze spowodowaniem kolizji 44-latek złożył wniosek o ukaranie go grzywną w kwocie 1.000 zł, natomiast w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości wnioskował o orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Sprawą mieszkańca Polic zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Świnoujściu, który zdecyduje o jego dalszych losach. Oprócz wysokich grzywien i odebrania prawa jazdy na kilka lat, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st.asp. Beata Olszewska

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW