Strona główna » Infolinia dla rodziców 6-latków

Infolinia dla rodziców 6-latków

by Świnoujście w sieci

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło specjalną infolinię dla rodziców 6-latków. Wystarczy zadzwonić pod numer: +48 22 34 74 700 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00.

Infolinia daje możliwość rozmowy z ekspertem o sprawach ważnych dla rodziców i dzieci oraz zgłoszenia ewentualnych nieprawidłowości w szkole, która powinna być gotowa na przyjęcie 6-latków. To ważne, bo dzięki takim sygnałom wizytatorzy z kuratoriów oświaty przeprowadzają kontrolę we wskazanych placówkach.

Oprócz tego do dyspozycji rodziców są również:
skrzynka mailowa: szesciolatek@men.gov.pl
formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie MEN.

Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji to wykorzystanie najlepszego okresu w rozwoju dziecka. Wiedzą o tym na całym świecie. Spośród 202 państw, 134 wysyłają 6-latki do szkół. Ostatnio na wprowadzenie tego rozwiązania zdecydowały się m.in. Norwegia i Słowenia.
Posłanie 6-latka do szkoły wcale nie oznacza zabierania mu dzieciństwa. Dzieci w 1. klasie uczą się poprzez zabawę. Maluchy mają do dyspozycji specjalne kąciki do zabawy i odpowiednie mebelki. Na stworzenie właściwych warunków dla małych dzieci w szkołach rząd wydał od 2009 r. ok. 2 mld zł.

Więcej informacji o obowiązku szkolnym 6-latków na rządowych stronach:
www.rodzina.gov.pl
www.6latki.men.gov.pl

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW