Strona główna » Flota Świnoujście – Juniorzy starsi utrzymali się

Flota Świnoujście – Juniorzy starsi utrzymali się

Opłaciło się juniorom starszym Floty zająć 7. miejsce w rozgrywkach wojewódzkiej ligi juniorów w minionym sezonie, 2013/2014. W trakcie sezonu to miejsce oznaczało spadek, ale ostatecznie dało utrzymanie się.

Do rozgrywek w sezonie 2014/2015 nie zgłosił się zespół Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. W tej sytuacji przewodniczący Wydziału Gier w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej Jacek Siebert poinformował Flotę, że w związku z tym prawo gry w lidze wojewódzkiej przysługuje Flocie. I poprosił o potwierdzenie udziału w rozgrywkach.

Flota oczywiście potwierdziła. Znany jest już terminarz na nowy sezon. W pierwszym meczu nasi juniorzy zagrają w Koszalinie z Gwardią (23 sierpnia). U siebie po raz pierwszy zagrają 30 sierpnia – podejmą Salos Szczecin.

A dwaj juniorzy Floty, Mateusz Marynowski oraz Dawid Siemko zagrali w drugiej połowie meczu pierwszego zespołu Floty przebywającego na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Do przerwy Flota remisowała z Polonią Świdnica 1:1, ale w drugiej części meczu z Marynowskim i Siemko w składzie strzeliła dwa gole i wygrała 3:1. – Obaj mają bardzo duże szanse na znalezienie się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Floty – uważa trener juniorów Floty, Adam Kulbacki. – Problem w tym, że na razie mało w to wierzą…