Ostatnie dwa starty świnoujskiej grupy odbyły się w ramach cyklu zawodów Kaczmarek Electric MTB. Oto relacja jak im poszło.

Pierwszy ze startów miał miejsce w Zielonej Górze. Na starcie stanęło ponad 500 zawodników, a w śród nich Bartek Licznerski, Tomasz Jaworski, Radosław Kubacki, Grzegorz Szymecki i Mateusz Szymecki.

Trasa liczyła 58km i nie należała do najłatwiejszych, gdyż została przygotowana przez wielokrotnego Mistrza Polski w kolarstwie górskim, Marka Konwę.

Świnoujścianie wystartowali i od początku starali się przebijać do przodu. Profil trasy sprawił, że współpraca między zawodnikami była bardzo utrudniona – kolarze musieli często w pojedynkę gonić liderów wyścigu. Z niewyjaśnionej przyczyny dyspozycja wszystkich świnoujskich zawodników nie była najwyższa. Pomimo tego walczyli do końca i uzyskiwali dobre czasy na poszczególnych punktach kontrolnych.

Ostatecznie pierwszym Świnoujścianinem na mecie był Mateusz, zajmując 8. miejsce w M2, tuż przed Tomkiem, który uplasował się jako 5. zawodnik M3. Kolejnymi zawodnikami wjeżdżającymi na metę byli Bartek (11. miejsce M2) zaraz przed Radkiem (13. miejsce M2). Grzegorz przekroczył linię mety jako 9. zawodnik kategorii M4.

Zaledwie 2 tygodnie później Świnoujścianie w składzie Tomasz Jaworski, Radosław Kubacki, Grzegorz Szymecki, Mateusz Szymecki i Piotr Walczak, stanęli na linii startu w Kargowej, obok 600 innych zawodników.

Tym razem trasa liczyła 57 km i pomimo szybkich, płaskich odcinków, najeżona była licznymi sekcjami podjazdów i singletrack’ów, urozmaicającymi wyścig.

Chcąc „odbić sobie” poprzedni start, kolarze Baltic Home Świnoujście od samego początku ruszyli do ataku. Trasa była idealna do tworzenia się grup ucieczkowych, którym przodowali nasi zawodnicy. Niestety niedaleko końca pierwszej pętli, Mateusz przebił oponę, tracąc wypracowane miejsce w stawce. Pozostali Świnoujścianie jechali równie dobrze, narzucając swoim grupom bardzo mocne tempo aż do samej linii mety.

Zapominając o poprzednim wyścigu, pozostała czwórka zawodników pojechała znacznie lepiej, wjeżdżając jako pierwsi zawodnicy w swoich grupach.

Ostatecznie pierwszym z grupy BALTIC HOME Świnoujście był Tomasz, uzyskując 4. miejsce w kategorii M3. Zaraz za nim metę przekroczył Radek zajmując 14. miejsce w M2. Kolejnymi zawodnikami był Piotr (12. miejsce w M4) oraz Grzegorz (16. miejsce w M4).

Grupa zajęła podczas maratonu w Kargowej zadowalające 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ale gdyby nie pech Mateusza, z pewnością wynik byłby znacznie lepszy.

W najbliższą niedzielę kolejna odsłona cyklu Kaczmarek Ecectric MTB, tym razem zawodnicy zagoszczą do Lubrzy. Trzymajcie kciuki!


Grupa Kolarska „BALTIC HOME Świnoujście”