Strona główna » Fontanny już na wodzie. Video

Fontanny już na wodzie. Video

by Świnoujście w sieci

Fontanny pływające jak co roku możemy już oglądać w Parku Zdrojowym jak również przy wejściu do Basenu Zimowego.
Fontanny już od kilku lat cieszą się dużą popularnością, jak mówią mieszkańcy – cieszą oko, szczególnie po zmroku kiedy to zaczynają świecić kolorowym światłem.

Na okres zimowy z wiadomych względów są odłączane i chowane w miejsce gdzie mogą „przezimować i się odświeżyć”.
Fontanna pływająca jest doskonałym urządzeniem stanowiącym dodatek upiększający zbiorniki wodne, nie należące w swej formie do szczególnie atrakcyjnych, takie jak: stawy w parkach, skwery ze zbiornikami wodnymi ,jeziora.
Zamontowana fontanna tworzy swoisty klimat, który przyciąga mieszkańców, aby w jej otoczeniu spędzić wolne chwile. Dostarcza wrażeń, jako urządzenie poprawiające estetykę krajobrazu, jak i pełni funkcję aeratora wodnego.

fontanna
Wersją podstawową fontanny są trzy obrazy wodne; pionowy gejzer strzelający w górę słupem wody na wysokość 15m,dysza kielich, tworząca mgłę wodną o średnicy 10m, osiem dysz tworzących łuki wodne o długości 15m, co daje średnicę obrazu wodnego 30m.
Obrazy wodne pracują naprzemiennie, w ustalonej programowo kolejności, jak i łączą się razem, pracując wspólnie. w nocy fontanna podświetlana jest silnym światłem białym lub kolorowym, co daje niesamowity efekt wizualny w porze nocnej, wzbogacony dodatkowo szumem rozbryzgiwanej wody.

fontanna (3)
Prócz walorów estetycznych fontanna jest doskonałym aeratorem (napowietrzaczem), który zaopatruje zbiornik wodny w ogromną ilością tlenu, co spowodowane jest opadaniem uniesionej wcześniej wody. W przypadku podstawowej wersji fontanny jest to 21m3/h.
W efekcie w zanieczyszczonym zbiorniku wodnym szybciej przebiega proces infiltracyjny, co już w pierwszych tygodniach działania fontanny można zauważyć poprzez zanik unoszącego się brzydkiego zapachu ze zbiornika.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW