Ćwiczenia przeciwpożarowe w dowództwie 8.FOW

0 comment

Wybuch pożaru, konieczność ewakuacji żołnierzy i pracowników, zatrucie dymem oraz konieczność udzielenia pomocy lekarskiej – to wszystko to elementy scenariusza ćwiczebnego alarmu pożarowego, który odbył się we wtorek, 17 czerwca, w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

8.FOW (5)
Według scenariusza ćwiczenia, w piwnicy budynku, w którym stacjonuje dowództwo świnoujskiej flotylli, na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, wybuchł pożar. Zapalił się sprzęt kwaterunkowy. Próby gaszenia pożaru gaśnicami okazały się bezskuteczne zatem konieczna była pomoc profesjonalistów do walki z pożarem.

8.FOW (2)

 

Wezwano Wojskową oraz Państwową Straż Pożarną. Z powodu rozprzestrzeniania się czadu ewakuowano cały stan osobowy dowództwa flotylli. Jedna z ewakuowanych osób zatruła się na tyle poważnie że potrzebna była pomoc medyczna. Z poddasza budynku ewakuowano osoby, które z powodu ognia i zadymienia nie mogły samodzielnie opuścić budynku. Użyto drabin.

8.FOW (3)

Ćwiczenie miało na celu doskonalenie umiejętności postępowania osób funkcyjnych odpowiedzialnych za organizację akcji ratowniczo – gaśniczej w razie pożaru w jednostce. Doskonalono współpracę pomiędzy strażakami Wojskowej i Państwowej Straży Pożarnej a także sprawdzano skuteczność przyjętych planów i procedur alarmowania oraz postępowania w razie powstania pożaru.

8.FOW (4)

 

Żołnierze i pracownicy mieli możliwość w praktyce doskonalić zasady postępowania w czasie alarmu pożarowego oraz drogi i sposoby ewakuacji. Sprawdzono także prawidłowość rozmieszczenia i oznakowania dróg ewakuacji oraz działanie środków alarmowania i oświetlenia ewakuacyjnego. Ćwiczenie przebiegało sprawnie i potwierdziło zdolność do współdziałania stanu osobowego oraz sił kierujących akcją gaśniczą i ewakuacyjną.

 

Foto.J.Kwiatkowski

 


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=