Strona główna » Ukradł mercedesa z 12 trumnami i zwłokami !!!

Ukradł mercedesa z 12 trumnami i zwłokami !!!

by Świnoujście w sieci

Dzięki pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Świnoujścia policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o zorganizowanie w Niemczech kradzieży mercedesa z 12 trumnami i zwłokami. Tomasz S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Został zatrzymany we wtorek w Goeteborgu, w Szwecji.

Mężczyzna jest podejrzany o zorganizowanie kradzieży dostawczych mercedesów, w tym jednego z 12 trumnami i zwłokami. Do kradzieży doszło w październiku 2012 roku w Hoppegarten pod Berlinem. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 10 czerwca w Goeteborgu w Szwecji. Ukrywał się tam, posługując się fałszywymi dokumentami.

Policjanci grupy pościgowej z KWP w Poznaniu po otrzymaniu listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania za Tomaszem S. zaczęli zbierać informacje o miejscu, w którym mężczyzna mógł się ukryć. Wszystkie tropy wiodły do Skandynawii. Nawiązali kontakt z Placówką Straży Granicznej w Świnoujściu, która udzieliła im znaczącej pomocy. Funkcjonariusze z zespołu poszukiwawczego kilkakrotnie jeździli do Szwecji, gdzie ustalili, że Tomasz S. z całą pewnością przebywa na terenie tego kraju. Dowiedzieli się, że posługiwał się sfałszowanymi dokumentami na cudze nazwisko i zmienił swój wygląd.

Tomasz S. trafił do aresztu, gdzie będzie czekał na konwój do Polski. Jest podejrzany o zorganizowanie i współudział w kradzieży trzech dostawczych mercedesów. Auta skradziono pod Berlinem w październiku 2012 roku. W jednym z nich znajdowały się trumny z 12 ciałami. Policja odnalazła trumny w lesie pod Poznaniem. Wkrótce potem odnalazła dwa skradzione auta. Czterej wspólnicy Tomasza S. zostali schwytani przez poznańskich policjantów i aktualnie przebywają w więzieniach.

 

 

Info.MOSG

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW