Strona główna » Polskie LNG konsekwentnie wspiera sport młodzieżowy

Polskie LNG konsekwentnie wspiera sport młodzieżowy

by Świnoujście w sieci

Trenujący w uczniowskich klubach sportowych Świnoujścia młodzi piłkarze i siatkarze zaczynają korzystać ze wsparcia Polskiego LNG SA, które w tym mieście buduje pierwszy polski terminal do odbioru i regazyfikacji płynnego gazu ziemnego. Firma podpisała właśnie umowy sponsorskie z klubami UKS Prawobrzeże i MMKS Maraton. To kolejne przykłady zaangażowania Polskiego LNG w życie świnoujskiej społeczności oraz materialny wyraz uznania dla lokalnych sukcesów i ważnych inicjatyw społecznych.

Na zajęcia w Uczniowskim Klubie Sportowym Prawobrzeże uczęszcza systematycznie 100 młodych piłkarzy. Pochodzą oni z całego Świnoujścia, chociaż słowo „Prawobrzeże” w nazwie mogłoby sugerować, ze chodzi wyłącznie o dzielnicę Warszów, na terenie której powstaje terminal LNG. Drużyny UKS Prawobrzeże są zarejestrowane w Polskim Związku Piłki Nożnej, uczestniczą więc – z dużym powodzeniem – w oficjalnej rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych po seniorskie.
Klub może poszczycić się wychowankami, który trafili do profesjonalnych drużyn polskiej ligi – nawet ekstraklasowych! Ale najważniejsza jest w nim systematyczna praca z młodzieżą. Michał Kowalski, prezes UKS Prawobrzeże, mówi o niej: – Pokazujemy dzieciom i młodzieży, że warto żyć aktywnie. Uczymy systematyczności i konsekwencji. Rodzice ufają nam i posyłają do nas swoich chłopców, bo wiedzą, że wychowanie przez sport procentuje. W klubie działamy społecznie, tak więc wszelkie pieniądze, jakie uzyskujemy od sponsorów, przeznaczamy wyłącznie na potrzeby drużyn. A są one duże – od sprzętu, opłat związkowych, strojów sportowych po koszty transportu związane z wyjazdami w ramach rozgrywek oraz na obozy sportowe. Dlatego pomoc Polskiego LNG jest dla nas nieoceniona, bo rodziców nie wszystkich utalentowanych dzieciaków stać na finansowanie treningów.
Podobnie dzieje się w Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym Maraton. Trenuje w nim 75 młodych siatkarzy zgłoszonych do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ale do tej liczby trzeba jeszcze doliczyć 45 dzieci młodszych, dopiero rozpoczynających szkolenie. Tak więc w klubie reprezentowany jest pełny przegląd wiekowy: od uczniów podstawówek i gimnazjów po uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Klub odnosi znaczące sukcesy. Poszczególne jego drużyny rokrocznie zajmują czołowe lokaty w mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego, a jedna z nich w bieżącym roku dotarła nawet do półfinału Mistrzostw Polski. Nie bez przyczyny uznaje się więc Świnoujście za jeden z najmocniejszych w Polsce ośrodków siatkówki młodzieżowej. Zdzisław Gogol, który jest trenerem w Maratonie, komentuje: – Fakt, że jesteśmy piątym, szóstym klubem w Polsce, zaraz po takich siatkarskich potęgach jak Rzeszów, Bełchatów, Kędzierzyn Koźle czy Warszawa, posiadających drużyny w Plus Lidze, świadczy o tym, że pracę z młodzieżą prowadzimy prawidłowo, ale również o tym, że w Świnoujściu rodzą się talenty, a my jesteśmy w stanie je wyłowić i oszlifować.
Bazą klubu są obiekty Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa w Świnoujściu. Ale tak jak w przypadku UKS Prawobrzeże, w treningach uczestniczą zawodnicy z całego miasta. – Na stałe mamy sześciu trenerów – tłumaczy Zdzisław Gogol. – Dodatkowo dwóch społecznie prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych, żeby szukać talentów i zapraszać do Maratonu.
Dużym obciążeniem finansowym dla klubu są koszty transportu, bo udział w rozgrywkach mistrzowskich oznacza konieczność podróżowania po Polsce. – Biorą to na siebie głównie rodzice. Wsparcie, jakiego udziela nam Polskie LNG, ma dla nas kapitalne znaczenie, bo dzięki niemu pewnie uda nam się zorganizować letni obóz treningowy dla naszej młodzieży, na który swoimi sukcesami w pełni zasłużyła – cieszy się Zdzisław Gogol.
Jak wyjaśnia Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG, firma zdecydowała się na pomoc dla UKS Prawobrzeże i MMKS Maraton, bo tak między innymi rozumie swoją odpowiedzialność za zrównoważony rozwój środowiska, w które wrasta jako inwestor terminalu LNG. Realizuje tym samym zobowiązania podjęte w ramach Dialogu Społecznego Polskiego LNG.
Dialog Społeczny to nowatorska w polskich warunkach forma komunikowania się firmy z otoczeniem. W przypadku Polskiego LNG odbył się on w kilku etapach. Najpierw spółka podsumowała swoją dotychczasową politykę lokalną i zidentyfikowała potencjalnych interesariuszy, czyli wszelkie podmioty mające jakikolwiek związek z inwestycją. Później interesariusze mogli podczas otwartej sesji dialogowej zgłaszać swoje pytania i oczekiwania wobec inwestora. W kolejnym etapie firma przeanalizowała te postulaty i pytania, pogrupowała je, a odpowiedzi przedstawiła podczas kolejnej sesji dialogowej. W konsekwencji stało się jasne, w jakim zakresie Polskie LNG może zaangażować się w życie społeczności Świnoujścia oraz jakiego typu inicjatywy mogą liczyć w przyszłości na wsparcie firmy. Wśród priorytetów znalazły się edukacja i sport amatorski.
Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG, dodaje: – Sport to dziedzina życia, która w naturalny sposób jednoczy ludzi i wzbudza pozytywne emocje. Tutaj, w przypadku obu klubów, mamy jeszcze do czynienia z działaniami skierowanymi do najmłodszych. Polskie LNG jest firmą, która na trwałe związała się z miastem. Dlatego aktywnie uczestniczy we wszystkim, co ważne dla jego mieszkańców. Uznaliśmy, że warto docenić sukcesy Prawobrzeża i Maratonu i pomagać tym klubom, bo praca, jaka tam się odbywa, przynosi fantastyczne efekty i dostarcza powodów do dumy nie tylko rodzicom i trenerom młodych sportowców, ale całemu miastu.
Warto dodać, że podpisane obecnie umowy sponsorskie z uczniowskimi klubami sportowymi to kolejne przejawy wsparcia, jakiego Polskie LNG udziela rozmaitym inicjatywom na rzecz dzieci i młodzieży. Firma wspierała wcześniej organizację rozmaitych imprez szkolnych i międzyszkolnych, miejskich konkursów tematycznych, organizowała warsztaty dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa. W ubiegłym roku sprowadziła do Świnoujścia głośną wystawę „Eksperymentuj” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej informacjo o społecznym zaangażowaniu Spółki Polskie LNG znajdziesz na pierwszym w Polsce portalu edukacyjnym dotyczącym skroplonego gazu ziemnego: www.lng.edu.pl

 

Polskie LNG

 

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW