Strona główna » Intermarche wybudowało pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych

Intermarche wybudowało pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych

by Daniel SZYSZ

Pierwsza w regionie bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych stanie na parkingu przed sklepem Intermarche w Świnoujściu. Urządzenie będzie dostępne 7 dni w tygodniu. Pierwszy samochód zostanie naładowany w najbliższy piątek (6.06) o godzinie 18, podczas uroczystego otwarcia stacji.

Punkt do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych jest pomysłem sklepu Intermarche w Świnoujściu oraz firmy Garo. Urządzenie zamontowano na parkingu przed supermarketem przy ulicy Legionów. Wyglądem przypomina niewielki parkomat. To pierwsze takie urządzenie w sieci supermarketów z muszkieterem w logo.

intermarche (2)

 Nasi klienci będą mogli połączyć czas spędzony na robieniu zakupów z ładowaniem samochodu. W zależności od pojazdu, 20 minut ładowania zapewnia przejechanie 100 kilometrów – zachwala Jakub Dziekoński, właściciel sklepu Intermarche.

Pojazdy w Świnoujściu będzie można ładować za darmo. Warunkiem jest posiadanie przez kierowcę, specjalnego kabla. Używając konwertera, ładować będzie można także elektryczne skutery i wózki inwalidzkie.

Samochody elektryczne, według wielu ekspertów są przyszłością motoryzacji. Właściciele takich pojazdów bardzo sobie cenią niskie koszty eksploatacji. Przejechanie stu kilometrów takim autem kosztuje około 5 złotych. W przypadku, gdy stacja do ładowania oferuje usługę bezpłatnie, wówczas jazda jest bezkosztowa.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również