Strona główna » POMÓŻ SOBIE POMAGAJĄC INNYM.

POMÓŻ SOBIE POMAGAJĄC INNYM.

by Świnoujście w sieci

Takie hasło promuje projekt, który po raz drugi realizowany jest w Świnoujściu. Projekt ten jest skierowany do młodzieży z naszego Miasta, a koordynatorami projektu są instruktor-wykładowca WOPR Jarosław Włodarczyk i instruktor WOPR Piotr Walkowiak ze Świnoujskiego Oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podstawowymi celami projektu są integracja środowiska młodzieżowego, poprawa komunikacji, przeciwdziałanie agresji, budowanie postawy odpowiedzialności za rówieśników i młodsze osoby oraz zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa nad wodą.
Łącznie w projekcie wzięło udział 200 młodych ludzi ze świnoujskich szkół, spośród których 20 osób ukończyło kurs Młodszego Ratownika WOPR poznając zasady udzielania pomocy osobą zagrożonym w wodzie. Dziś podsumowaniem tego etapu było złożenie uroczystej przysięgi Ratownika WOPR oraz wręczenie legitymacji ratowniczych przez Grażynę Szczodry – dyrektor LO, Pawła Sujkę – Przewodniczącego Rady Miasta, ratownika WOPR oraz Jarosława Włodarczyka – Prezesa Oddziału WOPR w Świnoujściu

Następnie młodzież, która ukończyła pierwszą część projektu przeszkoli uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Błękitny Patrol-Junior” z zasad bezpieczeństwa nad wodą i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Program Profilaktyczny „Błękitny Patrol – Junior” obejmuje treści:
– alkohol jedna z głównych przyczyn utonięć,
– pozostałe przyczyny utonięć,
– miejsca niebezpieczne,
– posługiwanie się podręcznym sprzętem,
– udzielanie pierwszej pomocy (podstawowe zabiegi resuscytacyjne, pozycja bezpieczna)
Młodzież z liceum, która została wyszkolona na Młodszych Ratowników WOPR podczas pierwszego etapu, będzie uczestniczyła teraz z nami podczas akcji w szkołach podstawowych. Jednym z głównych założeniem projektu, poza przekazaniem istotnej wiedzy z zakresu zasad bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą, jest również zachęcenie młodych ludzi do tego, aby przekazywali swoją wiedzę dalej. Oczywiście cała dwudziestka zostanie do tego odpowiednio przygotowana, ale sam fakt, że po uzyskaniu uprawnień Młodszego Ratownika WOPR, chcą dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami jest bardzo pozytywny – mówi prezes WOPR Świnoujście Jarosław Włodarczyk.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Miasta Świnoujście oraz Polskiego LNG, który jest strategicznym partnerem Zachodniopomorskiego WOPR.

Info, foto UM

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW