Strona główna » Pasażerowie są już bezpieczni – Bielik zacumował

Pasażerowie są już bezpieczni – Bielik zacumował

by Świnoujście w sieci

bielik prom promy
Krótko przed godziną 14. prom “Bielik I” bezpiecznie dopchał do nabrzeża “Bielika III”, uszkodzoną, bliźniaczą jednostkę obsługującą przeprawę promową “Warszów” w centrum miasta. Przez niespełna 2 godziny około 100 pasażerów i 30 aut uwięzionych było niemal na środku kanału. Przyczyną była awaria przewodu mechanizmu obrotu pędnika.

O godz. 12.00 “Bielik III”, zgodnie z planem odbił od nabrzeża przystani po stronie Warszowa. Chwilę później doszło do pęknięcia przewodu. Kapitan promu wydał komendę “kotwicę rzuć”. Dzięki jego błyskawicznej reakcji nie doszło do uderzenia jednostki w nabrzeże półwyspu Kosa. Pasażerowie byli bezpieczni.

Początkowo załoga podjęła próbę naprawy awarii. Gdy to się jednak nie powiodło, z pomocą ruszył inny prom – “Bielik I”. Po kilkunastu minutach, dzięki sprawności i doświadczeniu załóg obu jednostek, – “Bielika III” udało się bezpiecznie dopchać do nabrzeża na wyspie Uznam. Pasażerowie bezpiecznie zeszli z jednostki.

-Sytuacja na przeprawie wróciła do normy,kursują ,zgodnie z rozkładem dwie jednostki.

BIK UM Świnoujście

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152410688616974.1073742500.283752206973&type=1/” width=”550″/]

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW