W związku ze zbliżającymi się majowymi świętami prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz w porozumieniu z dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej zdecydował o włączeniu do ruchu dodatkowych promów na obu przeprawach.

W środę 30 kwietnia na przeprawie promowej Warszów (promy typu Bielik) trzecia jednostka będzie kursowała od godz. 14.00 do 20.00. Tak samo będzie w niedzielę 4 maja. Samochody spoza Świnoujścia będą mogły z niej korzystać od godziny 17.00 w środę 30 kwietnia, oprócz piątku 2 maja, przez cały majowy weekend aż do poniedziałku 5 maja do godz. 5.00 .

Natomiast przeprawę Centrum (promy typu Karsibór) przez całą majówkę będą obsługiwały dwie jednostki. W razie wystąpienia dużych kolejek, promy będą kursowały non stop, czyli odbijały zaraz po załadunku pojazdów.

Jednocześnie przypominamy zmotoryzowanym, którzy wybierają się samochodem do Świnoujścia, że na wjeździe do miasta zamontowana jest tablica informująca o czasie oczekiwania na obu przeprawach. Długość kolejek można także sprawić w tablecie, komputerze czy telefonie komórkowym z dostępem do Internetu na stronie http://przeprawa.swi.pl/

Tekst. BIK UM Świnoujście