Strona główna » Włamywał się do samochodów – za ten czyn grozi kara do 10 lat

Włamywał się do samochodów – za ten czyn grozi kara do 10 lat

by Świnoujście w sieci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów stojących na parkingu i ukradł radioodtwarzacz. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed godziną 2.00 w nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny świnoujskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu włamania do samochodów na parkingu przy ulicy Barlickiego. Natychmiast w to miejsce został skierowany patrol, który w trakcie pościgu zatrzymał uciekającego w kierunku lasu mężczyznę. Po wylegitymowaniu odpowiadającego rysopisowi sprawcy ustalono, że jest nim 26-letni mieszkaniec Świnoujścia.

Podczas oględzin stwierdzono wybicie kamieniem szyby w zaparkowanym na parkingu audi, skąd został skradziony radioodtwarzacz, stwierdzono również wybicie szyby w vw, uszkodzenie listwy oraz klamki schowka w tym pojeździe. Sprawca nie zdążył niczego ukraść, gdyż został spłoszony przez interweniujących funkcjonariuszy.

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

Foto. Policja

 

Zatrzymany 26-latek noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Przesłuchiwany mężczyzna tłumacząc swoje zachowanie, wyjaśniał, że włamał się do samochodów, ponieważ … wpadł na głupi pomysł.

26-letni mężczyzna poddał się dobrowolnie karze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW