Strona główna » Cenne zwycięstwo w Kolejarzem

Cenne zwycięstwo w Kolejarzem

Piłkarze Floty Świnoujście odnieśli dziś bardzo cenną wygraną w I lidze. W wyjazdowym meczu pokonali w Stróżach rywala w walce o utrzymanie się, Kolejarza, 3:1.

Prowadzenie dla Floty zdobył strzałem z woleja Rafał Grzelak, po podaniu Tomasza Mokwy. Na 2:0 podwyższył Czech Petr Hosek. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Bodzionego i strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy.

W 62 minucie kontaktowego gola dla Kolejarza zdobył Wojciech Trochim bezpośrednio z rzutu rożnego. Jednak kilka minut później Kolejarz musiał grać w dziesiątkę, po faulu Marcina Szczepanika na Łukaszu Sołowieju. Grająca w przewadze Flota podwyższyła prowadzenie w 73 minucie po strzale zza pola karnego Krzysztofa Bodzionego.

Dzięki temu zwycięstwu Flota ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Jak poinformował Leszek Bartnicki ze stacji Orange Sport – skróty z meczu będzie można obejrzeć dziś około godz. 22.50.

Kolejarz Stróże – Flota Świnoujście 1:3 (0:2)
Bramki: Trochim (62) – Grzelak (17), Hosek (34), Bodziony (73)
Flota: Brljak – Mokwa, Zalepa, Kieruzel, Jasiński – Śpiączka (64 Kamiński), Sołowiej (79 Mysiak), Bodziony, Niewiada, Grzelak – Hosek (46 Arifović).