Strona główna » W „Mieszko ma talent” zwyciężył saksofonista. Foto-Video

W „Mieszko ma talent” zwyciężył saksofonista. Foto-Video

by Daniel SZYSZ

Co roku na wiosnę scena teatralna MDK-u wita uczestników szkolnego konkursu „Mieszko ma talent”, w którym swoje umiejętności prezentują uczniowie LO z Oddz. Int. im. Mieszka I. 11 kwietnia br. gościnnie wystąpiły również nauczycielki: Monika Wawrzyniak i Jowita Chorzępa.

Wśród uczestników były i wokalistki (Blanka Borowiec, Ewelina Wąsik, Joanna Kępa), i zespół muzyczny „The Kiepsztuns” w składzie: Bartosz Sosnowski, Krzysztof Gołębiowski, Mateusz Szczerski i Piotr Tomasiewicz. Jednak bezapelacyjnie konkurencję wygrał saksofonista – Łukasz Dobosz, entuzjastycznie przyjęty przez widownię.

mieszko (2)

-Nie spodziewałem się takiej reakcji, muzyka mnie porwała, czułem niezwykłą energię w sobie. Uwielbiam grać muzykę klasyczną, jednak odnajduję się też w lekkiej, rozrywkowej – podkreśla Łukasz Dobosz, uczeń klasy matematyczno-fizycznej.
Na saksofonie gra od czterech lat, uczy się w Szkole Muzycznej, wcześniej ukończył w niej czteroletnią edukację na fortepian. Jednak chciał kontynuować naukę, gdyż – jak sam twierdzi – jest z tą szkołą niezwykle związany.

mieszko (3)
W czasie uroczystości, prowadzonej przez Wiktora Grzyba i Paulinę Gontkiewicz, podano również wyniki konkursu klas pierwszych „Galeria uśmiechu” (zwyciężyła klasa IA) oraz drugich „Kreatywni przyjaciele środowiska”. W tym pierwsze miejsce zajęła klasa IIB za wykonanie układu okresowego pierwiastków metodą patchworkową.
D. Kubiak-Rosiak, rzecznik LO
Foto. Robert Ignaciuk

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152368706591974.1073742463.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również