Strona główna » Przestępczy duet trafił za kratki

Przestępczy duet trafił za kratki

by Świnoujście w sieci

Przestępczy duet trafił wczoraj do policyjnego aresztu w Świnoujściu. Obaj kompani znaleźli się tam z różnych powodów – jeden z powodu ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, drugi to sprawca uszkodzenia drzwi wejściowych do klatki schodowej. 41-latek następne półtora roku spędzi za kratkami, a jego 40-letni kolega stanie niebawem przed sądem.

Wczoraj po godzinie 20.00 jeden z mieszkańców budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja powiadomił dyżurnego świnoujskiej komendy o uszkodzeniu drzwi wejściowych do klatki schodowej. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn próbowało dostać się do wewnątrz budynku, ale ponieważ nikt im nie otworzył drzwi, jeden z nich zaczął kopać drzwi wejściowe do klatki, uszkadzając je i powodując straty około 1.000 zł. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali po chwili znajdujących się w pobliżu dwóch mężczyzn, których zgłaszający rozpoznał.

W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że legitymowany 41-letni mieszkaniec Świdnicy jest ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Gdyni. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 41-latek oraz jego 40-letni kolega, który uszkodził drzwi, zostali przewiezieni do komendy, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał półtoraroczny wyrok za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Natomiast 40-letni mieszkaniec Świnoujścia wkrótce usłyszy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia należącego do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, za co sąd może wymierzyć mu karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW