Strona główna » Flota gra z Arką

Flota gra z Arką

by Świnoujście w sieci

Flota Świnoujście-Gdyński gwiazdozbiór. W sobotę piłkarze Floty Świnoujście w kolejnym meczu I ligi podejmą Arkę Gdynia. – To bardzo mocny zespół, trener Paweł Sikora może wystawić praktycznie dwie równorzędne jedenastki – ocenia szkoleniowiec Wyspiarzy Bogusław Baniak.
Mecz rozpocznie się w sobotę na stadionie miejskim przy ul. Matejki o godz. 14.
Arka w dwóch pierwszych meczach zanotowała dwa zwycięstwa: pokonała 1:0 na wyjeździe GKS Tychy oraz u siebie 2:1 Wisłę Płock. W tabeli zajmuje trzecie miejsce ze stratą tylko dwóch punktów do drugiego GKS Bełchatów. Od Floty ma aż 11 punktów więcej. W kadrze Arki jest trzech byłych piłkarzy Floty: Radosław Pruchnik, Piotr Tomasik i Arkadiusz Aleksander.
– Właśnie jesteśmy po analizie trzech spotkań Arki: z GKS, Wisłą i Miedzią Legnica w Pucharze Polski – mówi Baniak. – Po przyjściu z Lecha Poznań Bartosza Ślusarskiego gdynianie grają na dwóch napastników: Ślusarskiego i Arkadiusza Aleksandra. Mają też bardzo silne boki pomocy, np. Marcina Radzewicza. Ciekawych nazwisk jest tam sporo i stąd ogromna siła drużyny. Arka wygrała aż 5 z 10 meczów na wyjazdach. Musimy w sobotę popełnić jak najmniej niewymuszonych błędów.
W zespole Floty zabraknie kontuzjowanego Michała Stasiaka oraz pauzującego za kartki Radosława Jasińskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Marka Niewiady. – Musimy łatać dziury w obronie – przyznaje Baniak.
Czy w takim razie remis w pewnych okolicznościach byłby dla trenera korzystny? – Każdy mecz u siebie musimy starać się wygrać – wyjaśnia Baniak. – Trzeba szanować kibiców. Z Gdyni przyjedzie sporo fanów i oby nas nie zdominowali. Zapraszam wszystkich kibiców na mecz.
Krzysztof Dziedzic – rzecznik prasowy Floty

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW