Strona główna » Świnoujscy jubilaci w USC

Świnoujscy jubilaci w USC

by Świnoujście w sieci

USC (3)

Dziś ( czwartek) o 14.00 w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz małżeństwa obchodzili Państwo Janina i Władysław Baranowie, Krystyna i Henryk Czembrowscy, Zenona i Władysław Kołakowscy, Teresa i Kazimierz Kwasiborscy, Mirosława i Gerard Wentowie oraz Hanna i Bernard Szałajkowie.
Państwo Janina i Władysław Baranowie
Związek małżeński zawarli 10 października 1963r. w Świnoujściu. Do naszego miasta przyjechali pod koniec lat pięćdziesiątych. Wychowali dwoje dzieci, mają jedną wnuczkę. Pan Władysław pracował w Zarządzie Portu Świnoujście jako mechanik. Pani Janina była księgową w aptece.

Państwo Krystyna i Henryk Czembrowscy
Związek małżeński zawarli w Świnoujściu 24 grudnia 1963r. Wychowali syna, mają dwoje wnucząt. Pan Henryk pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, następnie był taksówkarzem. Pani Krystyna była rzemieślnikiem zrzeszonym w „Cechu Rzemiosł Różnych”.

 

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152283155436974.1073742377.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Państwo Zenona i Władysław Kołakowscy
Do naszego miasta przyjechali w latach sześćdziesiątych, małżeństwo zawarli w Świnoujściu 26.10.1963r. Wychowali dwoje dzieci, mają troje wnucząt. Pani Zenona pracowała w PSS”SPOŁEM”, Pan Władysław w Szczecińskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego.

USC (4)
Państwo Teresa i Kazimierz Kwasiborscy
Związek małżeński zawarli 3 lipca 1963r. w Świnoujściu. Pani Teresa jest rodowitą świnoujścianką, Pan Kazimierz przyjechał do naszego miasta na początku lat sześćdziesiątych. Państwo Kwasiborscy wychowali troje dzieci, mają czterech wnuków. Pan Kazimierz pracował w PPDiUR „Odra”, gdzie pływał na statkach rybackich, był też taksówkarzem. Pani Teresa pracowała w przedszkolu i również w „Odrze”.

USC
Państwo Mirosława i Gerard Wentowie
Związek małżeński zawarli w Kleczewie 7 grudnia 1963r. Do Świnoujścia przyjechali w latach sześćdziesiątych. Wychowali syna, mają jedną wnuczkę. Pani Mirosława pracowała w księgowości Zasadniczej Szkoły Rybołówstwa Morskiego i w Narodowym Banku Polskim (po zmianach PKO S.A. oddział w Świnoujściu). Pan Gerard był nauczycielem fizyki i chemii w liceum w Kleczewie, a następnie organizował szkolnictwo zawodowe w Świnoujściu. Był Zastępcą Dyrektora Zespołu Szkół Morskich i pierwszym Dyrektorem Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która kształciła kadry dla Morskiej Stoczni Remontowej. Pracował też społecznie, przez dwie kadencje był Przewodniczącym Miejskiego Komitetu Stronnictwa Demokratycznego w Świnoujściu. Podczas wyborów do Sejmu w dniu 04.06.1989r. pełnił funkcję Przewodniczącego Okręgowej Komisji Wyborczej .

Państwo Hanna i Bernard Szałajkowie
Związek małżeński zawarli w Świnoujściu 24 listopada 1956r. Do naszego miasta przyjechali w 1953r. Wychowali dwóch synów, mają troje wnucząt. Pani Hanna całe życie pracowała w PPDiUR „Odra”, a Pan Bernard w porcie.

 

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również