Strona główna » Ostatnia konferencja wojewody Marcina Zydorowicza

Ostatnia konferencja wojewody Marcina Zydorowicza

by Świnoujście w sieci

Marcin Zydorowicz kończy pracę na stanowisku wojewody zachodniopomorskiego. Swoją funkcję piastował od 29 listopada 2007 roku. Dziś premier Donald Tusk przyjął jego rezygnację, złożoną z powodów osobistych.

Dziś, na ostatniej konferencji prasowej, wojewoda przekazał swoje podsumowanie dziennikarzom.
– Zostawiam urząd dobrze zarządzany i uporządkowany – mówi Marcin Zydorowicz – Praca na stanowisku wojewody była jednym z trudniejszych wyzwań, jakie dane mi było w życiu podjąć, ale jednocześnie i wyzwaniem niezwykle ciekawym i satysfakcjonującym. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje działanie nie byłoby skuteczne, gdybym nie miał wokół siebie doświadczonych pracowników urzędu wojewódzkiego oraz zespołu profesjonalistów w szeregach administracji zespolonej. Ich wiedza i okazywane mi wielokrotnie wsparcie pozwoliły na przeprowadzenie z sukcesem wielu działań. Za tę gotowość, zrozumienie i wsparcie – bardzo dziękuję.

Słowa podziękowania za lata wspólnej pracy Marcin Zydorowicz kieruje również do parlamentarzystów i samorządowców:
– Miałem okazję pracować z samorządowcami, którzy potrafią być odpowiedzialni za społeczność, którą reprezentują i rozumieją ideę „samorządności”. Współpraca z samorządowcami wiele mnie nauczyła. Zachodniopomorskim samorządowcom życzę, by nigdy nie zapomnieli, dla czyjego dobra pracują i zawsze potrafili czerpać satysfakcję ze swoich działań.
Do czasu powołania przez Premiera nowego wojewody zachodniopomorskiego, wszystkie obowiązki na stanowisku pełni wicewojewoda, Ryszard Mićko.

Dokument podsumowujący ponad sześć lat pracy Marcina Zydorowicza na stanowisku wojewody zachodniopomorskiego znajduje się poniżej.

https://www.szczecin.uw.gov.pl/

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW