Strona główna » Piotr Popiołek “PRESENT/OBECNY” SS’14 (part 2)

Piotr Popiołek “PRESENT/OBECNY” SS’14 (part 2)

by Świnoujście w sieci

Kolekcja inspirowana jest twórczością artystki Mariny Abramović. Swoimi performansami wzbudzała liczne kontrowersje. Sposób przekazu często był bardzo prosty, jednak mimo to prowokował do intelektualnego dyskursu. Łamała bariery wytrzymałości i wstydu, budziła poczucie dziwności, ale przede wszystkim skupiała się na ciele, które nazywała podstawą. W tej kolekcji chciałem pokazać proste formy, w sposób bardzo świadomy.
Każde zagięcie czy zakładka są symbolami korespondującymi z Mariną, np. tren symbolizuje mur chiński, przemierzony przez nią w jednym z performansów. W kolekcji, oprócz eleganckich, dobrze skrojonych sukni, jest miejsce na niewymuszoną nagość. Suknie są tak wyprofilowane, żeby ciało czuło się w nich swobodnie oraz komfortowo. Mimo iż jest to kolekcja wiosenno-letnia, możemy znaleźć tam również futro, które jest nieodłącznym elementem pierwotności i cielesności. Dodatkowo, kolekcja zdobiona kamieniami Swarovskiego oraz strusimi i gęsimi piórami.
Wykorzystany materiał to w głównej mierze żorżeta; obok niej pojawiają się: sztuczne futro, elastyczny tiul oraz ekologiczna skóra. Utrzymana głównie w kolorach z performansu “Artist is present”; dopełniona czernią oraz lekkim, przezroczystym brązem.
Nazwa kolekcji nawiązuje do tytułu ostatniej, i najważniejszej, wystawy Mariny w nowojorskim MoMA. Poprzez niniejszą pracę chciałbym zaznaczyć swoją obecność w świecie mody.

Reżyseria: Piotr Popiołek
Realizacja zdjęć/montaż: Akasha
Modelka: Nikola Korniluk
Włosy i makijaż: Karolina Tomaszewska

 

Zobacz również
Piotr Popiołek “PRESENT/OBECNY” SS’14 (part 1)

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW