Dwie szkoły z naszego miasta Liceum Społeczne Fundacji Logos i L O z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I znalazły się wśród 800 najlepszych szkół w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw .

W rankingu zanalizowano 2291 liceów i 1867 techników. Spośród nich wyłoniono 500 najlepszych liceów, którym przyznano złote, srebrne i brązowe tarcze. Szkoły ze Świnoujścia otrzymały tytuł brązowych i zajęły w rankingu województwa zachodniopomorskiego 14 miejsce – Liceum im. Mieszka i 15 miejsce – Logos .
Głównym kryterium rankingowym (w klasyfikacji liceów i techników) były wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych .

Szkoły świnoujskie drugi raz znalazły się w tym rankingu – Logos w roku ubiegłym otrzymał tytuł srebrnej szkoły , znajdując się na 10 pozycji, natomiast Liceum im. Mieszka utrzymało swoją 14 pozycję. Możemy się cieszyć, że szkoły świnoujskie tez mogą być ambasadorami naszego miasta w Polsce.
Gratulujemy dyrekcjom, nauczycielom i uczniom .
JGG