Strona główna » Jak bezpiecznie kwestować

Jak bezpiecznie kwestować

by Świnoujście w sieci

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas XXII finału. Do kwestowania w tym czasie uprawnieni będą wolontariusze. Aby mieć pewność, że pieniądze trafią do potrzebujących policjanci przypominają o kilku zasadach bezpieczeństwa.

W poprzednich latach na terenie całego kraju zdarzały się sytuacje, że datki na rzecz WOŚP zbierane były przez osoby nieuprawnione, a pieniądze zamiast dla potrzebujących, trafiały do kieszeni oszustów.

Aby mieć pewność, że pieniądze zostaną przekazane zgonie z intencją ofiarodawców, przypominamy, że każdy z wolontariuszy powinien posiadać przy sobie identyfikator i mieć go w widocznym miejscu. Umieszczone będą na nim następujące dane: indywidualny numer, zdjęcie osoby, numer ankiety i miejsce zamieszkania. Każdy identyfikator ma pieczątkę i hologram w kształcie serduszka i powinien być zalaminowany. Posiada on także po lewej stronie kod QR.

Ponadto uprawnieni wolontariusze mają specjalną puszkę. Puszka musi być oklejona zabezpieczającymi banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych. Apelujemy do wolontariuszy o zachowanie rozwagi a w szczególności:

– nie należy chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w grupie innych osób,

– dzieci do 16 roku życia powinny kwestować w towarzystwie osoby dorosłej,

– unikać miejsc mało uczęszczanych, zwłaszcza po zmierzchu,

– jak najszybciej powiadamiać policję o wszelkich podejrzeniach zaistnienia niebezpieczeństwa lub przestępstwa.

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu

asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW