Strona główna » Zwycięski wyjazd

Zwycięski wyjazd

W niedziele 16 listopada €žPrawobrzeże€ Świnoujście pojechało do Łosośnicy na jedenastą będącą ostatnią kolejkę I grupy Szczecińskiej A klasy, aby zmierzyć się i wygrać z €žJastrzębiem€. Zespół gospodarzy z dorobkiem 8 pkt plasował się na zaszczytnym jak na beniaminka ósmym miejscu. Na ławce seniorów zasiadł Łukasz Kupczyk trener młodzieży w klubie. Na plac w pierwszej jedenastce wybiegli: w bramce po €žfantastycznym€ powrocie w meczu z €žKoroną€ Stuchowo ponownie Oskar Chrzanowski w defensywie parę środkowych obrońców tworzyli Marcin Żmudziński oraz kapitan Mateusz Bednarczyk na flankach świetnie grający w ostatnich spotkaniach Krzysztof Gajewski i €žeksperyment w składzie€ na lewej obronie, który wypalił z Koroną Stuchowo Dawid Kotliński. Do środka pomocy wrócił Krystian Waliszewski partnerował mu €žmózg drużyny€ Gerard Białek, na bokach pomocy wystąpił junior Dominik Urbański oraz €žruchliwy€ na skrzydle Krzysztof Nowak. W napadzie Arkadiusz Waliszewski i nasz walczak, który chyba na stałe zadomowił się w pierwszym składzie Artur Godzieba. Jastrząb Łosośnica wyszedł w składzie: M. Leszczyński, P. Baran, M. Latocha, Ł. Osiecki, B. Jurysta, P. Skrzypa, R. Baran, A. Zieliński, M. Darul, P. Marciniak, D. Szkołuta. Punktualnie o godzinie 13 trójka sędziowska w składzie: J. Kowalczyk, K. Szydłowski, M. Janawa wyprowadziła oba zespoły na plac gry. Mecz się na dobre nie rozpoczął, a nasz zespół mógł stracić bramkę po nieporozumieniu Oskara Chrzanowskiego z Mateuszem Bednarczykiem na nasze szczęście zawodnik drużyny z Łosośnicy €žkropnął€ z całych sił i piłka poleciała ponad bramką gości. Pierwsze minuty meczu to szarpana gra gospodarzy jak i drużyny znad Świny, dużo strat po stronie gospodarzy, nasz zespół walczący o każdy metr boiska w przerywaniu akcji przeciwnika brylował Marcin Żmudziński oraz Mateusz Bednarczyk. Tak w 26 minucie po jednej z ofiarnych interwencji Mateusza Bednarczyka przejęta piłka przez UKS, która sam interweniujący wyprowadził z naszego pola karnego, 30 metrowy rajd naszego kapitana, który już ostatkiem sił posłał piłkę w kierunku nabiegającego na pełnej szybkości Arkadiusza Waliszewskiego, a ten bez zastanowienia wpakował piłkę obok bramkarza €“1.0. Jastrząb po straconej bramce atakował, ale €žPrawobrzeże€ jako cały kolektyw bronił dostępu do bramki. Artur Godzieba z Arkadiuszem Waliszewskim harowali z przodu skrzętnie przeszkadzając obrońcom gospodarzy w wyprowadzaniu piłki. W pomocy tak ostatnio krytykowany niegdyś filar drugiej linii naszego zespołu Krystian Waliszewski, walczył ile sił w nogach, nie odpuszczał na krok przeciwnika. Razem z Gerardem Białkiem intensywnie angażowali się w grę obronną i to przynosiło skutek. Widać było cały zespół jako jeden kolektyw jeden organizm w dążeniu do celu €“nie stracić bramki. Po 45 min gry sędzia spotkania zakończył pierwszą połowę, Prawo prowadziło 1:. Drużyna w drugiej połowie wybiegła w takim samym zestawieniu, chociaż trener gości w obwodzie na ławce miał bramkostrzelnego Kamila Radaczyńskiego napastnika Wojciecha Polaka, który ostatnio prezentował dobrą formę oraz wracającego po kontuzji Rafała Wronę. Na twarzach wyjściowej jedenastki skupienie i koncentracja. Druga połowa to ataki zespołu gospodarzy, częste strzały na nasze szczęście niecelne, a jak celne to pewnie bronił Oskar Chrzanowski. W 56 minucie meczu przy gromkich oklaskach zmieniony zostaję Artur Godzieba, który swoją determinacją, nieustępliwością i wolą walki pokazał, że napastnik to nie tylko strzelanie bramek i dryblingi, ale gra obronna, która dla zespołu który tworzy kolektyw jest bardzo ważna. Na boisku pojawił się Kamil Radaczyński. Po wejściu na boisko Kamil Radaczyński starał się pomagać Arkadiuszowi Waliszewskiemu w walce z rosłymi obrońcami. Po jednej z takich akcji nasz napastnik wziął na siebie obrońcę, przejął piłkę a następnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Arkadiusz Waliszewskiego ten piekielnie uderzył na bramkę i podwyższając prowadzenie świnoujścian na 2:0. est GOL 2:0. Niestety sędzia odgwizdał spalonego. Składna akcja napastników. Jak mawiał klasyk co się odwlecze to nie uciecze€ i tak po podaniu do Arkadiusza Waliszewskiego z głębi pola nasz napastnik padł w polu karnym faulowany€ sędzia podyktował €žjedenastkꀝ. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł etatowy wykonawca €žjedenastek€ Gerard Białek- strzelił i 2:0 dla €žPrawobrzeża€. Szaleństwo po raz drugi€ trener Łukasz Kupczyk wyskoczył pokazując swoją radość po zdobyciu bramki. W 70 minucie na placu gry pojawił się Wojciech Polak. €žOczko dzisiaj coś trafi €- pokrzykiwali kibice gości. Zespół gospodarzy wyglądał jak bokser, który atakował przeciwnika, ale dostał dwie szybkie lewe proste i nie wie jak się podnieść, sforsować obronę naszego zespołu , który gra konsekwentnie ustawiając się doskonale, wzajemnie się asekurując i raz po raz karcąc zawodników z Łosośnicy kontrami w których brylują jak za dawnych lat bracia Krystian i Arkadiusz Waliszewscy. I tak w 80 minucie po jednym z rajdów Arkadiusza Waliszewskiego piłka trafiła do Kamila Radaczyńskiego, ten strzela bez zastanowienia i poprzeczka, jeszcze Wojciech Polak co jest€ nietrafna w 100 % sytuacji. €žNiewykorzystane sytuację się mszczą€ i jak wyjęte z każdej piłkarskiej lektury zawodnicy gospodarzy strzelają nam bramkę w 81 minucie meczu z 11 metra Oskar Chrzanowski robił co mógł, ale Łosośnica mogła cieszyć się z zdobytej bramki kontaktowej i pierwszy raz włączyć syreny wozu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosośnicy mieliśmy nadzieję że ostatni. W ataku ruchliwością wykazywał się po wejściu Wojciech Polak. I tak w 83 minucie meczu wyszedł na wolną pozycję, opanował piłkę i celnym dośrodkowaniem obsłużył naszego pomocnika Krzysztofa Nowaka ten €žskleił€ na prawą przełożył na lewą i plasowanym strzałem umieścił piłkę obok bezradnego €žGolkeeper€ gospodarzy. Szaleństwo po raz trzeci Krzysztof Nowak podbiegł do ławki rezerwowych swojego zespołu, chyba chciał udowodnić jednemu z kolegów że €ždzisiaj strzeli€ po długiej niemocy od meczu z €žRadowią€ Radowo Małe (hattrick). Długo musieli czekać kibice, aż się odblokuję szkoda, że tak późno. Trzeba nadmienić, że fantastyczną asystą popisał się Wojciech Polak- kibice gości wyrokowali że €žOczko€ strzeli i nie strzelił, ale popisał się piękną asystą. Ten zawodnik wyrasta na €žsuper rezerwowego w naszym zespole. €žTeraz już nikt nam nie odbierze zwycięstwa€ , Jeszcze Pany 10 minut€, Trzymamy w obronie€ krzyczał z ławki rozradowany trener Łukasz Kupczyk. W 85 minucie za strzelca ostatniego gola dla €žPrawobrzeża€ wszedł Rafał Wrona, który wraca do pełni sił po kontuzji. €žJastrząb€ jeszcze starał się atakować, ale dzisiaj nikt nie dałby rady sforsować naszego bloku obronnego. Sędzia doliczył 2 minuty i po 92 min gry zakończył spotkanie. Kolejne 3 punkty cieszą na zakończenie ligi. Świetna gra całego zespołu, walka, ambicja, zaangażowanie to czego brakowało przez całą rundę jesienną załapało dopiero na trzy ostatnie mecze. Mamy nadzieję, że jest to dobra wróżba na rundę wiosenna w której każdy punkt będzie na wagę złota.

Dzień wcześniej na wyjeździe zagrała świnoujska młodzież. W sobotę drużyna €žMarinus-Prawobrzeże€ pojechała na ostatni mecz rundy jesiennej do Płot z tamtejszą Polonią€ Płoty. Juniorzy drużyny z wysp musieli uznać wyższość drużyny gospodarzy przegrywając 2:1. €žPolonia€ Płoty to obecnie lider ligi wraz z €žJantarem€ Dziwnów wiec spodziewano się że gospodarze zagrają na nieco wyższym poziomie niż €žPrawobrzeże€. Pierwsza połowa meczu to gra dość wyrównana z sytuacjami po obu stronach. Dopiero w drugiej połowie inicjatywę przejęli młodzi piłkarze z €žPolonii€. Jedyna bramkę dla gości zdobył Adrian Woźniak z rzutu wolnego strzelając w samo “okienko”. Na koniec rundy jesiennej młodzi piłkarze UKS €žMarinus-Prawobrzeże€ Świnoujście znaleźli się na siódmym miejscu w tabeli II klasy juniorów z 3 wygranymi , 2 remisami i 4 porażkami z bilansem bramek 12/16.

Sponsorem Głównym jest firma Polskie LNG S.A.

Sponsorzy- Terminal Promowy Świnoujście Sp. z o.o., Langart Dariusz Dendor.