Strona główna » Lokalne » Świnoujście. Zdewastowany plac zabaw przy ul. Malczewskiego. Huśtawki i ławki zniszczone po zaledwie półtora miesiąca

Świnoujście. Zdewastowany plac zabaw przy ul. Malczewskiego. Huśtawki i ławki zniszczone po zaledwie półtora miesiąca

by Daniel Szysz

W poniedziałkowy poranek mieszkańcy miasta, którzy przyszli z dziećmi na plac zabaw przy ul. Malczewskiego, zastali smutny widok – zniszczone huśtawki i ławki. Nowe urządzenia, oddane do użytku zaledwie półtora miesiąca temu, padły ofiarą bezmyślnego wandalizmu.

Plac zabaw przy ul. Malczewskiego miał być miejscem radości i odpoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niestety, po minionym weekendzie przestrzeń ta została zdewastowana. Zerwane huśtawki, uszkodzone ławki i ślady celowego niszczenia – to efekt działań osób, które nie szanują wspólnego dobra.

Wandalizm kosztuje nas wszystkich

Tego rodzaju zachowania są nie tylko nieakceptowalne społecznie, ale również obciążają budżet miasta. Koszty naprawy zniszczonych urządzeń pokrywane są z publicznych pieniędzy, a więc dotykają nas wszystkich – mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z miejskiej infrastruktury.

Apel do mieszkańców – reagujmy!

Władze miasta stanowczo potępiają wszelkie akty wandalizmu i apelują do mieszkańców o czujność i odpowiedzialność za wspólne przestrzenie publiczne. Jeśli jesteś świadkiem niszczenia mienia, nie bądź obojętny – natychmiast powiadom Policję lub Straż Miejską. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy przeciwdziałać takim sytuacjom i wyciągnąć konsekwencje wobec sprawców.

Alkoholik i damski bokser – Prawdziwa twarz lewicy

Dodatkowe patrole i możliwy monitoring

W odpowiedzi na incydent, władze miasta zapowiedziały zwiększenie kontroli w miejscach użyteczności publicznej. Zarówno Policja, jak i Straż Miejska będą częściej patrolować place zabaw, a także inne popularne lokalizacje. Rozważana jest również instalacja systemu monitoringu, który pozwoli na szybsze reagowanie w przypadku zagrożenia oraz ułatwi identyfikację sprawców.


Tylko wspólnym wysiłkiem możemy zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci i przyjazne otoczenie dla wszystkich mieszkańców. Dbajmy o nasze miasto – każdy akt wandalizmu to krok wstecz w budowaniu wspólnej, bezpiecznej przestrzeni.

O czym informuje UM

Świnoujście Park Wandal
Drukuj
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Wyłącz blokadę

Prosimy o wyłączenie rozszerzenia AdBlocker w przeglądarkach naszej witryny.