Kontrola Drogowa z Niespodzianką: Amfetamina w Bieliźnie Kierowcy
Policjanci ze szczecińskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę Opla, którego niestabilna jazda wzbudziła ich czujność. Mężczyzna był trzeźwy, ale test na obecność narkotyków wyszedł pozytywnie. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego bieliźnie foliowy woreczek z 4 gramami amfetaminy.
- Miejsce zdarzenia: Szczecin,
- Substancja: Amfetamina (4,2 g) – grozi do 3 lat więzienia za posiadanie,
- Zatrzymanie: Auto odholowano, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.
Konsekwencje Prawne dla 42-latka
Mężczyzna odpowie przed sądem za:
- Kierowanie pod wpływem narkotyków (art. 178a Kodeksu karnego) – kara do 2 lat więzienia,
- Posiadanie substancji psychoaktywnych (art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) – kara do 3 lat pozbawienia wolności.
„To kolejny kierowca, który zagrażał bezpieczeństwu na drogach. Dzięki szybkiej reakcji uniknęliśmy potencjalnej tragedii” – podkreśla asp. Marta Nowak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie.
Statystyki Grupy SPEED w 2024 Roku
Specjalistyczny zespół SPEED (Specjalistyczne Patrole Eliminujące Ekstremalne Decyzje) od stycznia 2024 r.:
- Przeprowadził 412 kontroli w Szczecinie,
- Zatrzymał 23 kierowców pod wpływem narkotyków,
- Zabezpieczył łącznie 58 g narkotyków (głównie amfetamina i marihuana).
Jak Reagować na Podejrzane Zachowania Kierowców?
Jeśli widzisz auto, które:
- Jedzie zygzakiem,
- Nagle hamuje lub przyspiesza,
- Ma uszkodzone światła,
Zadzwoń pod 997 lub zgłoś przez aplikację Moja Komenda.