Strona główna » Świnoujście. Czy na plaży można pić alkohol? Przepisy prawa mówią jasno!

Świnoujście. Czy na plaży można pić alkohol? Przepisy prawa mówią jasno!

by Daniel SZYSZ

Czy na plaży można pić alkohol? Przepisy prawa mówią jasno!

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, często spędzanego na plaży.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy legalne jest spożywanie alkoholu w tym miejscu. Przepisy prawa są w tej kwestii jednoznaczne.

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, picie alkoholu w miejscach publicznych, takich jak plaże, jest zabronione. Oznacza to, że sączenie piwa na kocu może zakończyć się mandatem.

ŚWINOUJŚCIE. PLAŻA TO NIE POPIELNICZKA, JAK WYSOKI MANDAT MOŻESZ ZAPŁACIĆ ??

Wyjątkiem są miejsca specjalnie wyznaczone do spożywania alkoholu. Wiele plaż posiada bary, restauracje lub ogródki piwne, gdzie można legalnie kupić i wypić drinka.

Często takie miejsca znajdują się tuż przy plaży, a nawet na piasku.

Istnieją jednak pewne odstępstwa od tej reguły. Samorządy mają prawo decydować o tym, czy na danym terenie dozwolone jest picie alkoholu. Warto więc sprawdzić lokalne przepisy przed otwarciem puszki na plaży.

ŚWINOUJŚCIE NA ŻYWO: ZOBACZ OBRAZ Z KAMER NA NAJPIĘKNIEJSZEJ PLAŻY W POLSCE! 

Pamiętajmy, że zawsze możemy wybrać się na dziką plażę, gdzie nie obowiązują te zakazy. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru i rozsądku, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Czy na plaży można pić alkohol?

Podsumowując, picie alkoholu na plaży jest generalnie zabronione, ale istnieją wyjątki. Warto znać przepisy i korzystać z miejsc wyznaczonych do spożywania alkoholu, aby uniknąć problemów z prawem i cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również