Strona główna » Świnoujście. Odkomarzanie. Napaść na pracownika w czasie odkomarzania

Świnoujście. Odkomarzanie. Napaść na pracownika w czasie odkomarzania

by Daniel SZYSZ

Świnoujście. Odkomarzanie. Napaść na pracownika w czasie odkomarzania

Świnoujście: Nie tylko komaty  zagrożeniem dla ludzi

W ostatnim czasie doszło do dwukrotnej napaści na technika wykonującego odkomarzanie.

W pierwszym przypadku doszło do kopania w samochód oraz obrzucanie go kamieniami, natomiast w drugim przypadku inny samochód zajechał technikowi drogę, próbowano siłą wyciągnąć go z samochodu oraz kierowano pod jego adresem groźby. – informuje Urząd Miasta

Odkomarzanie w Świnoujściu: Wszystko, co warto wiedzieć:

Świnoujście podjęło kompleksowe działania mające na celu walkę z uciążliwymi komarami.

Akcja odkomarzania, prowadzona przez firmę PESTOKIL, potrwa do końca wakacji (31 sierpnia 2024 r.) i obejmuje dwa główne sposoby zwalczania owadów:

ŚWINOUJŚCIE. TRAGEDIA NA PRAWOBRZEŻU – MIESZKAŃCY POZOSTAWIENI SAMI SOBIE? JESZCZE ZATĘSKNICIE ZA PREZYDENTEM ŻMURKIEWICZEM 
  • Zwalczanie larw: Na terenach podmokłych, będących głównym miejscem wylęgu komarów, stosowane są larwicydy. Preparaty te uniemożliwiają rozwój larw w dorosłe osobniki, co znacząco ogranicza populację komarów.
  • Opryski na terenach zurbanizowanych: Wieczorem, po godzinie 21:00, gdy aktywność pszczół i innych owadów zapylających jest mniejsza, prowadzone są opryski specjalistycznym środkiem chemicznym. Opryski te obejmują tereny miejskie i rekreacyjne, gdzie mieszkańcy i turyści najczęściej odczuwają uciążliwość komarów.
Komary w Świnoujściu

Komary w Świnoujściu

Ważne informacje:

  • Ograniczenia: Ze względu na ochronę środowiska i zdrowia mieszkańców, stosowanie środków chemicznych jest zabronione w obszarach chronionych Natura 2000, Wolińskim Parku Narodowym, Lasach Państwowych, ujęciach wody pitnej oraz na terenach prywatnych ogrodów działkowych.
  • Godziny oprysków: Opryski są prowadzone po godzinie 21:00, aby zminimalizować negatywny wpływ na pszczoły i inne owady zapylające. Wybór tej godziny wynika również z faktu, że komary są najbardziej aktywne wieczorem.
  • Informacja dla mieszkańców: Pojazd wykonujący opryski jest dobrze oznakowany i słyszalny z daleka. Mieszkańcy proszeni są o opuszczenie opryskiwanych terenów na czas przejazdu pojazdu.
  • Współpraca: Gmina może odkomarzać tylko tereny publiczne. Właściciele prywatnych posesji proszeni są o samodzielne podjęcie działań w celu zwalczania komarów na swoich terenach.

ŚWINOUJŚCIE. OFICEROWIE CBA WESZLI DO URZĘDU MIASTA W ŚWINOUJŚCIU

Apel o spokój i bezpieczeństwo:

W ostatnim czasie doszło do aktów agresji wobec pracowników firmy przeprowadzającej odkomarzanie.

Gmina apeluje o spokój i zrozumienie dla prowadzonych działań, które mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców i turystów.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również