Strona główna » Skorpiony zamiast narzędzi ogrodniczych  

Skorpiony zamiast narzędzi ogrodniczych  

by Daniel SZYSZ

Skorpiony zamiast narzędzi ogrodniczych  

  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała przesyłkę z niezadeklarowanymi skorpionami i uropygami z Hongkongu.
  • Po zapewnieniu pajęczakom odpowiedniego dobrostanu oraz warunków transportowych zwierzęta odesłano do nadawcy.

Zachodniopomorscy funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili w przesyłce z Hongkongu żywe zwierzęta z rodziny pajęczaków. Nadawca zadeklarował przesyłkę narzędzi ogrodowych. Waga i kształt paczki wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy, którzy przeprowadzili kontrolę przesyłki wspólnie z Państwową Inspekcją Weterynaryjną. 

Skorpiony zamiast narzędzi ogrodniczych  

Skorpiony zamiast narzędzi ogrodniczych

Kontrola wykazała, że w sześciu plastikowych pudełkach znajdowały się cztery skorpiony i dwie uropygi. Gatunki te nie są objęte ochroną konwencji CITES. Z uwagi jednak na brak wymaganych dokumentów (świadectw zdrowia i pochodzenia), decyzją Inspekcji Weterynaryjnej po zapewnieniu pajęczakom odpowiedniego dobrostanu oraz warunków transportowych przesyłkę odesłano do nadawcy.

Zwierzęta importowane legalnie z krajów trzecich powinny zostać poddane weterynaryjnej kontroli granicznej w punkcie kontroli w porcie lotniczym w Warszawie. Zwierzęta muszą być zaopatrzone w wymagane świadectwo weterynaryjne i pochodzenia.

Maciej Koniuszewski 

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej 

w Szczecinie

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również