Strona główna » Niemiecka policja “podrzuca” imigrantów do polski – Straż Graniczna wydała komunikat

Niemiecka policja „podrzuca” imigrantów do polski – Straż Graniczna wydała komunikat

by Daniel SZYSZ

 Niemiecka policja „podrzuca” imigrantów do polski – Straż Graniczna wydała komunikat

Niemiecka policja naruszyła zasady współpracy – Cudzoziemcy zostawieni w Osinowie Dolnym

Przywiezienie i pozostawienie przez niemiecką Policję grupy cudzoziemców na terytorium Polski w miejscowości Osinów Dolny odbyło się z naruszeniem zasad współpracy obu służb oraz przepisów regulujących kwestie przekazywania osób.

ŚWINOUJŚCIE. NIE MOGŁEŚ PRZYJECHAĆ? ZOBACZ OBRAZ Z KAMER NA ŻYWO

Tego rodzaju działania, podjęte przez służby niemieckie, nie mogą być realizowane arbitralnie i bez wcześniejszej koordynacji z polskimi odpowiednikami.

Niemcy. Imigranci. Straż graniczna czuwa

Niemcy. Imigranci. Straż graniczna czuwa

Straż Graniczna natychmiast podjęła działania, kontaktując się z niemieckimi władzami w celu wyjaśnienia okoliczności incydentu.

Oficjalne rozmowy na ten temat odbędą się we wtorek 18 czerwca, kiedy to Komendant Główny Straży Granicznej spotka się z Prezydentem Prezydium Policji Federalnej w Niemczech.

Spotkanie ma na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ustalenie dalszych kroków w celu zapobiegania podobnym incydentom w przyszłości.

SG podkreśla, że współpraca transgraniczna musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz uzgodnionymi procedurami, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek na obu stronach granicy.

 

Przywiezienie i pozostawienie przez niemiecką Policję cudzoziemców w Polsce (Osinów Dolny) odbyło się z naruszeniem zasad współpracy obu służb i prawa regulującego kwestie przekazywania osób.
Służby niemieckie nie mogą arbitralnie podejmować takich decyzji.
Straż Graniczna niezwłocznie skontaktowała się ze stroną niemiecką, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia.
We wtorek 18 czerwca Komendant Główny Straży Granicznej będzie o tym rozmawiał z Prezydentem Prezydium Policji Federalnej w Niemczech – Czytamy w komunikacie SG

 

KOALICJA 13 GRUDNIA USUWA LEKI DLA DZIECI Z LISTY LEKÓW REFUNDOWANYCH

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również