Strona główna » Podsumowanie Roland Garros

Podsumowanie Roland Garros

Wielkoszlemowe turnieje tenisowe od wielu lat przyciągają miliony osób przed telewizory, które zastanawiają się, która rakieta świata tym razem sięgnie po prestiżowy puchar Roland Garros. Sprawdźmy, jak wyglądało to w tym roku.

Roland Garros 2024 

Roland Garros 2024 to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Impreza zaliczana do Wielkiego Szlema przyciąga kibiców, komentatorów, ale przede wszystkim najlepszych tenisistów klasyfikowanych na najwyższych miejscach w rankingu WTA. 

Roland Garros rozgrywany był po raz kolejny na imponującym obiekcie, liczącym sobie ponad 20 kortów, spośród których najlepiej prezentuje się Court Philippe Chatrier, który mieści ponad 15 tysięcy kibiców. Również w tym roku kibice przez 2 tygodnie mogli każdego dnia obserwować efektowny tenis w wykonaniu kobiet, mężczyzn, par tenisowych, a także młodzików, którzy już w ciągu kilku następnych lat będą podbijali ranking WTA. Podczas turniejów Wielkiego Szlema, tenis typy zawsze stanowią bardzo istotny aspekt kibicowania – czy w tym roku również udało się prognozować wygrane w męskim i żeńskim finale? 

Finał kobiecy Roland Garros 2024

Dla Igi Świątek była to kolejna, trzecia już z rzędu szansa na zwycięstwo w turnieju rozgrywanym w Paryżu. Tym razem wielki finał Iga rozgrywała przeciwko Jasmine Paolini, która – bądźmy szczerzy – już od samego początku nie była w starciu traktowana jako faworytka. Trudno się jednak dziwić, gdyż od lat wiadomo, że Iga Świątek, nazwana królową mączki doskonale czuje się na tym turnieju i stanowi naprawdę poważne zagrożenie.

Jak poszło? Zgodnie z oczekiwaniami. Polska gwiazda zwyciężyła w dwóch setach (6:2, 6:1), w których przeciwniczka wydawała się naprawdę bezradna. Włoska tenisistka jakimś cudem wyrwała w drugiej partii gema, jednak i tak finalnie cały mecz zamknął się dokładnie w 68 minutach. To czwarty triumf naszej młodej tenisistki, co jest tym bardziej imponujące, gdy spojrzymy w jej metrykę z wiekiem. Ile wielkich szlemów czeka nas jeszcze z udziałem Igi Świątek na najwyższym miejscu podium? Już nie umiemy doczekać się na kolejne turnieje.

Finał męski Roland Garros 2024

Jeśli ktoś nastawiał się na długi pojedynek żeńskiego finału, to z pewnością się zawiódł. Zupełnie inaczej wyglądał finał męski, na który warto było przygotować sobie sporo przekąsek. Dość niespodziewanie w ostatnim meczu Wielkiego Szlema spotkali się Carlos Alcaraz z Alexandrem Zverevem. Panowie spotykali się już dziewięć razy, podczas których Niemiec triumfował 5 razy a Hiszpan 4. 

Jak wyglądał mecz? Przede wszystkim, podobnie zresztą jak każdy finał Wielkiego Szlema, tak również finał Roland Garros trwał grubo ponad 4 godziny. Podczas tego emocjonującego meczu nie sposób było wymienić wszystkich przełamań, które miały miejsce. Finalnie triumfował 21-letnie Alcaraz, który po raz pierwszy wywalczył sobie miejsce w finale Roland Garros i po emocjonującym meczu wygrał z Zverevem 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2. Kurz po French Open nie opadł, a już teraz czekamy na kolejny turniej Wielkiego Szlema – czy będzie równie emocjonujący? Nie ma wątpliwości. 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również