Strona główna » Świnoujście. Kolejny metanowiec rozładowany w gazoporcie

Świnoujście. Kolejny metanowiec rozładowany w gazoporcie

by Daniel SZYSZ

Terminal LNG w Świnoujściu: Odbiór 33. Dostawy Gazu w 2024 Roku

7 czerwca 2024 roku Terminal LNG w Świnoujściu przyjął swoją 33. dostawę gazu w bieżącym roku, co oznacza, że od początku funkcjonowania terminala dokonano już 291. odbioru gazu.

Terminal LNG, odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski, umożliwiając import skroplonego gazu ziemnego (LNG) z różnych części świata.

Kluczowa Infrastruktura Energetyczna

Terminal LNG w Świnoujściu, uruchomiony w 2015 roku, jest  najważniejszym elementów infrastruktury energetycznej w Polsce.

JEDZIESZ DO ŚWINOUJŚCIA? MUSISZ POKOCHAĆ KOMARY!

Jego zdolność do przyjmowania i regazyfikacji LNG umożliwia zdywersyfikowanie źródeł dostaw gazu, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Znaczenie Ostatniej Dostawy

Każda dostawa do terminala LNG ma istotne znaczenie dla stabilności energetycznej Polski.

Od początku działalności terminala do dnia dzisiejszego, przyjęto już 291 dostaw LNG, co podkreśla jego znaczenie jako węzła importowego.

Świnoujście. Kolejny metanowiec rozładowany w gazoporcie

Świnoujście. Kolejny metanowiec rozładowany w gazoporcie

Perspektywy na Przyszłość

Terminal LNG w Świnoujściu nadal odgrywa kluczową rolę w strategii energetycznej Polski.

Wzrost liczby dostaw LNG i zwiększenie zdolności regazyfikacyjnej terminala są kluczowe dla dalszej dywersyfikacji źródeł energii i redukcji zależności od tradycyjnych dostawców gazu.

Polska kontynuuje swoje wysiłki na rzecz umocnienia swojej pozycji na europejskim rynku energetycznym, co jest szczególnie istotne w kontekście globalnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem energetycznym.

Podsumowanie

Ostatnia, 33. dostawa gazu w 2024 roku do terminala LNG w Świnoujściu jest kolejnym krokiem w długoterminowej strategii zapewnienia niezależności energetycznej Polski.

ŚWINOUJŚCIE. WIADUKT NA S3 – KLUCZOWY ELEMENT DLA ROZWOJU TERMINALA KONTENEROWEGO W ŚWINOUJŚCIU

Terminal LNG w Świnoujściu, potwierdza swoje kluczowe znaczenie w krajowym systemie energetycznym

 

ŚWINOUJŚCIE. KONIEC PRZYJAŹNI PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W SPRAWIE TERMINALA KONTENEROWEGO W ŚWINOUJŚCIU

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również