Strona główna » Policja. Uwaga, fałszywy policjant

Policja. Uwaga, fałszywy policjant

by Świnoujście w sieci

Policja. Uwaga, fałszywy policjant

KOLEJNA OSOBA ARESZTOWANA ZA OSZUSTWO NA „FAŁSZYWEGO” POLICJANTA

Kryminalni z koszalińskiej komendy zatrzymali pośrednika grupy działającej na terenie Koszalina podejrzanego o oszustwo „na policjanta”.

To już trzecia zatrzymana przez policjantów osoba, która pod koniec stycznia br. wyłudziła od 87-letniego mieszkańca Koszalina 60 tysięcy złotych. 21-latek pośredniczył w wyłudzeniu od seniora oszczędności wmawiając mu, że musi przekazać pieniądze, aby jego syn, który spowodował wypadek samochodowy uniknął konsekwencji prawnych.

POLICJA. UKRAIŃCY W MUNDURACH POLSKICH POLICJANTÓW NA ULICACH NASZYCH MIAST ??

W styczniu br. policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. policjanta.

Szybko podjęte działania operacyjne przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przyczyniły się do tego, że już następnego dnia zatrzymali dwie osoby, które dopuściły się tego oszustwa.

Wobec zatrzymanych został zastosowany środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesiecy.

Kryminalni po zatrzymaniu sprawców nie zaprzestali działaniom operacyjnym i w dalszym ciągu ustalali i wyjaśniali wszystkie okoliczności tego oszustwa. W trakcie prowadzonych intensywnych działań ustalili, że w sprawie wyłudzenia na „fałszywego” policjanta brało udział więcej osób.

Podjęte dalsze czynności operacyjne przyczyniły się do tego, że ustalili miejsce przebywania pośrednika grupy tego nielegalnego procederu, a następnie zatrzymali 21-latka na terenie Warszawy.

ŚWINOUJŚCIE. CZY WYGASZONA RADNA KOALICJI OBYWATELSKIEJ PANI RACHTAN ZWRÓCI DIETĘ RADNEJ.

Po zgromadzeniu materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Koszalinie po zapoznaniu się z materiałami sprawy również przychylił się do złożonego wniosku i aresztował 21-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW