Strona główna » Świnoujście. Komu przeszkadza BIAŁO-CZERWONA flaga na latarni ??

Świnoujście. Komu przeszkadza BIAŁO-CZERWONA flaga na latarni ??

Flagi w tym roku nie będzie

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Komu przeszkadza BIAŁO-CZERWONA flaga na latarni ??

Flagi w tym roku nie będzie

—————

Ze smutkiem informujemy, że ostatnie negocjacje samorządu z Gaz-Systemem, który reprezentowała Adam Bryszewski, vice-prezes firmy, zakończyły się niepowodzeniem.

Dzień Flagi na latarni morskiej w Świnoujściu i Latarni Morskiej w Niechorzu w 2024 roku nie będzie świętowany.

Nie będzie dopłat do komercyjnych rejsów na naszą latarnię, nie będzie autobusów do atrakcji i jakiegokolwiek wsparcia. Samorząd zadeklarowała, że sam- bez pomocy Gaz-Systemu- pokryje koszt uruchomienia autobusu na plażę.
Warto zauważyć, że w ubiegłym roku spółka w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, w związku z zamknięciem ulicy Ku Morzu sfinansowała rejsy do latarni- przez całą majówkę 2023 rejsy były za darmo. Statki pływały kilka razy dziennie, a do plaży mieszkańców dowodziły autobusy.
W tym roku gazowy koncern zaproponował dofinansowanie rejsów komercyjnych na poziomie, które obniżyłby koszt biletów przez okres majowy o około 8 zł / czyli w przypadku biletu normalnego z 74 zł na 66 zł/. Zadeklarował też dopłatę do autobusów komunikacji miejskiej.
Samorząd – razem z przedstawicielami stowarzyszenia- oczekiwał, że spółka tak jak w roku ubiegłym pokryje koszty statków, by mieszkańcy i Turyści mogli – tak jak to było przed zamknięciem strefy – dostać się do atrakcji albo np. na Dzień Flagi za symboliczną kwotę- np. 5 zł.
Latarnia Morska w Świnoujściu

Latarnia Morska w Świnoujściu

Przypomnijmy- poprzednie władze spółki deklarowały, że będą wspierać rozwiązania alternatywne, w związku z tzw. strefą bezpieczeństwa. Od czasów powstania Terminalu LNG od 2007 roku!!!!!/ nasze inicjatywy co roku były wspierane przez Polskie LNG , a później Gaz-System- przez wszystkie zarządy! / serdecznie pozdrawiamy Pana Jana Chadama/.
Tym bardziej z olbrzymią przykrością przyjmujemy decyzję obecnych władz właściciela Terminalu LNG.
Przypomnijmy, że droga Ku Morzu, która została zamknięta między innymi na wniosek spółki Gaz System jest drogą ogólnodostępną, której właścicielem jest miasto gmina Świnoujście.
Stowarzyszenie na najbliższym walnym zebraniu podejmie decyzję co do dalszych losów latarni morskiej w Świnoujściu.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW