Strona główna » Policja. Jeżdą po pijaku na rowerach i hulajnogach

Policja. Jeżdą po pijaku na rowerach i hulajnogach

by Świnoujście w sieci

PIJĄ I WSIADAJĄ NA ROWERY I HULAJNOGI STWARZAJĄC ZAGROŻENIE

Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” każdego dnia dbając o bezpieczeństwo i porządek na drogach miasta kontrolują kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety mimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za kierowanie pojazdem na tzw. „podwójnym gazie”, funkcjonariusze nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie.

ŚWINOUJŚCIE. UKRAINKI MAJĄ OPINIĘ DOBRYCH PAŃ DOMU, KOCHAJĄCYCH I WIERNYCH MAŁŻONEK.

Mówiąc „nietrzeźwy kierowca” zazwyczaj mamy na myśli nietrzeźwego kierującego „za kierownicą samochodu”, tymczasem okazuje się, że sporą grupę nietrzeźwych stanowią kierujący pojazdami innymi niż mechaniczne – rowerami i hulajnogami elektrycznymi. Szczecińscy policjanci wraz z atrakcyjną pogodą obserwują wzrost liczby użytkowników hulajnóg elektrycznych i rowerzystów, którzy są pod wpływem alkoholu.

Warto przypomnieć, że 20 maja 2021 roku w życie weszły nowe przepisy, które regulują korzystanie z hulajnóg elektrycznych. Jedną z uregulowanych kwestii stało się korzystanie z e-hulajnóg na jezdniach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. Wyznaczona została też maksymalna prędkość tych pojazdów. Oczywiście, jednym z ważniejszych zapisów jest zakaz prowadzenia tego typu środków transportów pod wpływem alkoholu, a od stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, według którego za jazdę między innymi rowerem, bądź hulajnogą w stanie nietrzeźwości policjant nałoży mandat w wysokości 2 500 złotych. Nieco niższa kara finansowa, 1000 złotych czeka amatorów jazdy na dwóch kółkach, których stan będzie określony jako „wskazujący na spożycie alkoholu”, czyli do wartości 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

ŚWINOUJŚCIE. ZAMKNĄ TUNEL W ŚWINOUJŚCIU NA 6 GODZIN – ZOBACZ KIEDY I CO MOŻESZ ZROBIĆ

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

 

ZKS KMP

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW