Strona główna » Pompa hydroforowa dwustopniowa: poznaj jej zastosowanie

Pompa hydroforowa dwustopniowa: poznaj jej zastosowanie

by Świnoujście w sieci

Pompa hydroforowa dwustopniowa: poznaj jej zastosowanie

Spis treści: Eksperci doradzają, Domowe instalacje wodociągowe, Systemy nawadniania, Przemysł, Zaopatrywanie w wodę obiektów komercyjnych i budynków użyteczności publicznej, Zasilanie budynków wielorodzinnych i firmowych. Myjnie samochodowe.

Pompa hydroforowa dwustopniowa to specjalistyczny typ pompy do wody, którą wykorzystuje się w systemach hydroforowych głównie na potrzeby zwiększania ciśnienia, ale też transportowania cieczy na znaczne odległości (np. w rozbudowanych instalacjach nawadniających). Dzięki specyficznej budowie hydraulicznej opartej na dwóch połączonych ze sobą wirnikach, pompa dwustopniowa potrafi znacząco podnieść ciśnienie wody, tym samym znajdując szerokie zastosowanie zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. Poznaj główne obszary wykorzystania pomp hydroforowych dwustopniowych.

Ekspert podpowiada:

Na czym dokładnie polega owa „dwustopniowość”? Oznacza to, że pompa posiada dwa stopnie pompowania, co pozwala jej na wyraźne, odczuwalne zwiększenie ciśnienia przepływającej przez nią cieczy.” Źródło i więcej informacji: https://sklep-hydros.pl/207-pompy-hydroforowe-dwustopniowe

Domowe instalacje wodociągowe

Pompy dwustopniowe idealnie sprawdzają się w zastosowaniach domowych, w tym do zaopatrywania w wodę budynków jedno- i wielorodzinnych. Szczególnie dobrze nadają się do podnoszenia ciśnienia wody na wyższych kondygnacjach lub w częściach budynku najbardziej oddalonych od źródła.

W zastosowaniach domowych pompy hydroforowe dwustopniowe często są wykorzystywane do zwiększania ciśnienia i wydatku wody pobieranej z prywatnego ujęcia, na przykład studni kopanej czy wierconej.

Musisz wiedzieć, zapoznaj się z publikacją: 

Problem złej jakości wody należy wiązać z niewielką głębokością większości studni, niedostatecznym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami i nieprawidłowym umieszczeniem studni na terenach działek. Większa świadomość zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złej lokalizacji, konstrukcji i eksploatacji studni z pewnością przyczyniłaby się do polepszenia jakości wody w większości przypadków omawianych w niniejszej pracy.” Źródło i cały artykuł: https://water.put.poznan.pl/images/fullpapers/2014/OCHRONA_JAKOSC_WOD/339_WODA2014_WODA_2014.pdf

Systemy nawadniania

Pompy wielostopniowe często wykorzystuje się w rolnictwie i ogrodnictwie, gdzie istnieje wysokie zapotrzebowanie na dostawy dużych ilości wody pod wysokim ciśnieniem, na przykład do zasilania wydajnych deszczowni.

Pompa dwustopniowa sprawdzi się również do podnoszenia ciśnienia w rozbudowanych instalacjach nawadniających na potrzeby przydomowych ogrodów, gdzie z uwagi na wiele pracujących jednocześnie punktów poboru trudno jest utrzymać pożądaną wartość ciśnienia.

Przemysł

Pompy dwustopniowe znajdują zastosowanie również w przemyśle, szczególnie tam, gdzie wymagane jest stałe i wysokie ciśnienie wody na potrzeby zasilania maszyn, systemów chłodzenia, procesów produkcyjnych, mycia czy dowolnych innych procesów technologicznych.

Ekspert radzi:

Omnigena MHI 1300 wyróżnia się doskonałymi parametrami pracy, stawiając ten model w czołówce pomp hydroforowych przeznaczonych do nawadniania. Maksymalna wydajność pompy to 100 litrów wody na minutę, a maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 55 metrów. Warto podkreślić, że jest to pompa wielostopniowa.” Źródło: https://hydroportal.pl/pompy,ac99/wydajna-pompa-hydroforowa-do-nawadniania-przeglad-modeli-ktore-warto-wziac-pod-uwage,10629

Zaopatrywanie w wodę obiektów komercyjnych i budynków użyteczności publicznej

Hotele, szkoły, baseny, kompleksy SPA oraz inne duże obiekty – to naturalne obszary zastosowania pomp hydroforowych dwustopniowych. W takim środowisku priorytet ma zapewnienie dużego uzysku wody pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, co może zagwarantować właśnie prawidłowo dobrana pompa wielostopniowa.

Zasilanie budynków wielorodzinnych i firmowych

W budynkach wielorodzinnych oraz firmowych, na przykład w biurowcach, może występować problem zbyt niskiego ciśnienia wody, co jest spowodowane niewystarczającą wydajnością źródła lub źle zaprojektowaną i wykonaną instalacją wodociągową.

Nieinwazyjnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest właśnie zastosowanie pompy dwustopniowej, która zapewni niezbędne ciśnienie wody w całej instalacji, również w jej najbardziej odległych punktach.

Myjnie samochodowe

Myjnie samochodowe to bardzo konkretny przykład zastosowania pomp hydroforowych dwustopniowych. Wykorzystuje się je do podnoszenia ciśnienia w instalacji, dzięki czemu możemy komfortowo, szybko i skutecznie umyć samochód czy to metodą bezdotykową, czy w myjni tunelowej.

Jak widać zastosowanie pomp hydroforowych dwustopniowych jest bardzo szerokie i właściwie wszyscy w jakimś stopniu korzystamy z tych urządzeń – nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

 

Artykuł partnera

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW