Strona główna » Będą wzmożone kontrole policji w czasie weekendu – jedziesz nad morze – uważaj

Będą wzmożone kontrole policji w czasie weekendu – jedziesz nad morze – uważaj

by Świnoujście w sieci

Będą wzmożone kontrole policji w czasie weekendu – jedziesz nad morze – uważaj

PRZED NAMI SŁONECZNY WEEKEND – WSZYSCY ZADBAJMY, ABY BYŁ BEZPIECZNY NA DROGACH!

Dobre warunki atmosferyczne, ładna pogoda to czas, kiedy więcej kierowców rusza w trasy. Słoneczna aura sprzyja także częstszym przypadkom łamania przepisów, a co za tym idzie zwiększeniu liczby zdarzeń drogowych. Zachodniopomorscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających nasze województwo jest dla nas priorytetem.

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do spędzania czasu na łonie natury, dlatego też  w dni wolne od pracy spodziewamy się dużego natężenia ruchu w rejonie pasa nadmorskiego i drogach dojazdowych do miejscowości nadmorskich naszego województwa.
Funkcjonariusze  drogówki będą reagować na wszystkie popełniane wykroczenia, a szczególnie te najbardziej niebezpieczne, do których należy przekraczanie dozwolonych prędkości. Eliminowani z ruchu będą także kierujący pojazdami po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.
Służbę na drogach będą także pełnić policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m. in. takich jak:
• przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
• nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
• niewłaściwe wyprzedzanie,
• niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych,
ujawnianie innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych”.

W okresie od 1.01.2024r. do 31.03.2024r. Na terenie naszego województwa doszło do 4291  zdarzeń drogowych, w tym do 150 wypadków, w których 15 osób zginęło , a 173 zostały ranne.
W antologicznym okresie 2023r. doszło do 3941 zdarzeń drogowych, w tym 3808 zdarzeń drogowych , w tym 133 wypadków, w których 16 osób zginęło, a 152 zostały ranne.

Przypominamy, że każda z grup uczestniczących w ruchu drogowym ma swoją specyfikę, dlatego też bezpieczne zachowanie na drodze wymaga rozsądku oraz wzajemnego szacunku od każdego.
Wyruszając w trasę nie zapomnij!

– Przed podróżą zaplanuj trasę przejazdu. Czas wyjazdu i powrotu najlepiej dostosować tak, by uniknąć korków przy wyjeździe i powrocie do miasta.
–  Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu) i upewnić się czy ważna jest polisa ubezpieczeniowa, czy nie zbliża się termin badania technicznego pojazdu.
– Ponadto należy sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność i działanie hamulców, sprawność instalacji elektrycznej, zwłaszcza działanie wszystkich świateł. Powinniśmy być pewni, że w bagażniku znajduje się trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka pierwszej pomocy i koło zapasowe.
– W podróż wyruszamy wypoczęci, trzeźwi i zrelaksowani. Przed samą jazdą należy pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa i zobowiązaniu do tego pozostałych podróżujących. Dzieci do lat 12, nieprzekraczające 150 cm wzrostu należy umieścić w foteliku ochronnym lub innym, służącym do tego celu urządzeniu.
– W czasie podróży nie należy się spieszyć. Lepiej jechać z prędkością bezpieczną, przestrzegać nakazów i zakazów wynikających ze znaków, sygnałów drogowych i poleceń uprawnionych osób. Pamiętajmy także o zachowaniu kultury w czasie jazdy.
– Kiedy już szczęśliwie dojedziemy do celu, wybierzmy odpowiednie miejsce do parkowania.
– Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu szyb, drzwi i bagażnika oraz o zabraniu z wnętrza pojazdu wartościowych rzeczy. Najlepiej jest usunąć wszystkie rzeczy osobiste z miejsc widocznych i włożyć je do schowków czy bagażnika.

Zachodniopomorscy policjanci życzą udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

zespół prasowy KWP w Szczecinie

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW