Strona główna » Wielkanoc 2024 – Policjanci dbają o bezpieczeństwo na grogach

Wielkanoc 2024 – Policjanci dbają o bezpieczeństwo na grogach

by Świnoujście w sieci

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W TYM ŚWIĄTECZNYM CZASIE – BĄDŹMY ROZWAŻNI

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego miasta , w tym świątecznym czasie szczecińscy policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Nie będzie tolerancji dla kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz piratów drogowych łamiących przepisy ruchu drogowego.

Okres przedświąteczny, a także same Święta Wielkanocne to czas wzmożonego  ruchu kołowego i pieszego wynikający z przygotowań oraz przemieszczania się na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek.

Zwiększonego ruchu należy spodziewać się zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych. W szczególności 30 marca i 2 kwietnia przewidywany jest większy ruchu pojazdów na drogach, w związku z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku.

ŚWINOUJŚCIE. WIELKANOCNY ARMAGEDON KOMUNIKACYJNY.

Dla policjantów to dni wytężonej służby, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami oraz pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą dbać o płynność ruchu drogowego oraz pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu.

Mundurowi będą  zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności tych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Wielkanoc to czas refleksji, ale także nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się, by podróż samochodem, pomimo mogących wystąpić na drodze utrudnień, była przyjemna i bezpieczna.

ŚWINOUJŚCIE. WIELKANOC. POGODA DOPISAŁA, TŁUMY LUDZI NA ŚWINOUJSKIEJ PLAŻY – OBRAZ Z KAMER NA ŻYWO

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Takiego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci ze szczecińskiej drogówki w piątek 29 marca na ul. Eskadrowej. 26- latek jadący BMW był pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego pojazdu policjanci znaleźli także ukryte w metalowej puszce – narkotyki.  Kierujący stracił już prawo jazdy, został zatrzymany i niebawem usłyszy zarzuty.

 

ZKS KMP

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW