Strona główna » Top 3 portali turystycznych w Polsce

Top 3 portali turystycznych w Polsce

 

Nowoczesne portale turystyczne to nie tylko źródło cennych informacji o podróżowaniu, zwyczajach panujących w danym kraju, najciekawszych wakacyjnych kierunkach itp. Współcześnie pełnią one również – a może przede wszystkim – rolę platformy zakupowej, gromadzącej w jednym miejscu oferty wielu biur podróży. Oto nasza lista top 3 portali turystycznych w Polsce.

Choć zmieniają się ulubione kierunki, preferowane formy oraz długość wypoczynku, od dłuższego czasu pewne jest jedno – Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje. W ostatnich latach (oczywiście poza okresem pandemii, która bardzo utrudniła, a nawet uniemożliwiła podróżowanie) na wakacyjny wypoczynek poza miejscem stałego zamieszkania wybiera się mniej więcej 50% naszych rodaków.

Ponad 30% klientów kupuje w portalach turystycznych wycieczki w obniżonych cenach Last Minute, zobacz przykładowe ceny: www.fostertravel.pl/last-minute/ 

Powoduje to oczywiście rozwój branży turystycznej w Polsce, przy czym nie chodzi tu tylko o inwestycje hotelowe, pojawiające się nowe biura podróży czy coraz bardziej imponujące siatki połączeń lotniczych. Turyści szukają wakacyjnych ofert, polują na promocje, porównują hotele, a gdy już zarezerwują urlop chcą dowiadywać się więcej np. o kulturze i zwyczajach kraju, do którego się wybierają. Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby są nowoczesne portale turystyczne – z jednej strony pełne informacji, ciekawostek i porad dla podróżnych, z drugiej – platformy zakupowe, które gromadzą w jednym miejscu oferty wielu biur podróży, umożliwiając turystom wybór i zakup tej najlepszej.

Postanowiliśmy sprawdzić, czym cechuje się top 3 portali turystycznych w Polsce – oto nasza analiza!

  1. Fostertravel

Fostertavel to portal turystyczny z ponad 25-letnim doświadczeniem – za jego pośrednictwem można zarezerwować i wykupić wymarzone wakacje. W ofercie ma ponad 2 mln możliwości wyjazdów wakacyjnych, biletów lotniczych oraz hoteli. Przez portal można również kupić ubezpieczenie, wynająć samochód albo wykupić wycieczkę fakultatywną.

Fostertravel prowadzi sprzedaż przez Internet, w głównej siedzibie firmy w Warszawie oraz w rozwijającej się sieci salonów w całej Polsce. Do dyspozycji klientów pozostaje również infolinia. Z punktu widzenia turystów istotne jest to, że Fostertravel może pochwalić się stabilnością finansową. Portal jest członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiada jej rekomendacje i co roku zajmuje czołowe miejsca w rankingach ocen jakości portali turystycznych Polskiego Instytutu Badań Jakości. Dodatkowo, może pochwalić się licznymi nagrodami oraz branżowymi certyfikatami.

Za pośrednictwem Fostertravel można kupić wakacje z oferty ponad 70 polskich i zagranicznych biur podróży, takich jak Itaka, Rainbow Tours, Grecos Holiday, TUI czy Rainbow Tours. Są wśród nich wakacje first minute i last minute, wycieczki objazdowe, wyjazdy typu city break oraz rejsy.

  1. Wakacje.pl

Wakacje.pl to portal turystyczny, który od 2015 r. jest częścią holdingu Wirtualna Polska. Na jego łamach można znaleźć tysiące propozycji wakacji i wycieczek – zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w krajach europejskich i bardziej egzotycznych zakątkach świata, urlopów letnich oraz zimowych. Poprzez portal można również zakupić bony wakacyjne, miejsca parkingowe przy lotniskach na czas wyjazdu oraz ubezpieczenia podróżne.

Wakacje.pl prowadzi sprzedaż w trzech kanałach – jednym jest portal turystyczny działający oczywiście 24 godziny na dobę, drugim – infolinia pracująca 7 dni w tygodniu, a trzecim – blisko 200 stacjonarnych salonów sprzedaży pod szyldem Wakacje.pl w całej Polsce.

Portal cieszy się dużym zaufaniem klientów – współpracuje tylko ze sprawdzonymi, rzetelnymi partnerami turystycznymi oraz technologicznymi. W ofercie ma 150 krajów i ponad 89 tys. propozycji wakacji, wycieczek i rejsów, z których skorzystało jak dotąd ponad 1 mln osób.

 

  1. Travelplanet

W top 3 polskich portali turystycznych umieściliśmy również serwis Travelplanet, który umożliwia klientom zakup wakacji z oferty ponad 60 biur podróży – first minute, last minute oraz wycieczek objazdowych. Są wśród nich wakacje w Polsce oraz poza jej granicami, wyjazdy do popularnych krajów Europy. np. Grecji czy Hiszpanii, a także egzotycznych państw Azji czy Ameryki Południowej.

W portalu Travelplanet można znaleźć liczne opinie klientów dotyczące dostępnych hoteli, co niejednokrotnie pomaga podjąć decyzję co do zarezerwowania danych wczasów. W serwisie znajdują się także praktyczne porady i wskazówko dotyczące np. atrakcji w danym regionie albo kraju, lokalnej kuchni czy średnich temperatur.

Poprzez Travelplanet można nie tylko zarezerwować wakacje, ale także wykupić miejsce parkingowe albo dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne czy od rezygnacji z wycieczki. Portal oferuje zniżki za wczesną rezerwację, ma ciekawe rabaty dla dzieci, można tam również kupić kartę podarunkową, idealną np. na prezent ślubny.

Jak widać, najlepsze polskie portale turystyczne zapewniają klientom naprawdę szeroki wybór wakacyjnych ofert, wiele promocji oraz bardzo wysoką jakość obsługi. Przede wszystkim pozwalają jednak oszczędzać czas – nie trzeba bowiem przegląd stron kilku-kilkunastu biur podróży, ale można w jednym miejscu znaleźć je wszystkie. To właśnie z takich rozwiązań najczęściej korzystają łowcy turystycznych okazji.

Info Eksperci

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW