Strona główna » Świnoujście. Skradziona naczepę odzyskała Straż Graniczna

Świnoujście. Skradziona naczepę odzyskała Straż Graniczna

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Naczepa z miętowymi gumami „przypłynęła” do Świnoujścia

Skradzioną w Szwecji naczepę ciągnika siodłowego, wypełnioną 33 paletami gum do żucia, o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych, odzyskali 18 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu. Pojazd zjechał z promu przybyłego ze Szwecji i został zatrzymany do kontroli.

Naczepa z miętowymi gumami „przypłynęła” do Świnoujścia

Naczepa z miętowymi gumami „przypłynęła” do Świnoujścia

Za kierownicą ciągnika należącego do rumuńskiej firmy spedycyjnej siedział 26-letni obywatel Rumunii, który nie miał prawa jazdy. Funkcjonariuszom tłumaczył, że dokument został mu skradziony. Mundurowi zweryfikowali tę wersję i za pośrednictwem rumuńskiej Policji ustalili, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a uprawnienia zostały mu cofnięte. Kierowcy towarzyszył rok starszy od niego pasażer.

ŚWINOUJŚCIE. NA WITOSA BABĘ POWIESILI.

Obaj jednak nie byli w stanie odpowiedzieć funkcjonariuszom, co przewożą w naczepie. Znajdowały się w niej 33 palety z blisko 107 tysiącami paczek miętowych gum do żucia. Od szwedzkich służb Straż Graniczna uzyskała informację potwierdzającą kradzież.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa obu cudzoziemców zatrzymano, a pojazd z naczepą wypełnioną gumami zabezpieczono na terenie Straży Granicznej.

Naczepa z miętowymi gumami „przypłynęła” do Świnoujścia

Naczepa z miętowymi gumami „przypłynęła” do Świnoujścia

Zatrzymanych obywateli Rumunii doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dokonania paserstwa umyślnego jako przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 5. Pasażer ciągnika po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony, natomiast wobec kierowcy Sąd Rejonowy w Świnoujściu, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Cudzoziemiec został osadzony w zakładzie karnym.

https://www.youtube.com/watch?v=kqKTZ6ab5_g

 

UWAGA NA OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD PRACOWNIKÓW KRAJOWEJ INFORMACJI SKARBOWEJ I KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW